جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3716- تاریخ : 1395/06/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ملي‌پوش 55کيلوگرم با رژيم اشغالگر قدس مبارزه نکرد؛
 44 مدال تيم ملي کشتي آزاد جوانان در مسابقات جهاني 

 
شاپرک- سنگين وزن تيم ملي کشتي آزاد جوانان ايران به مدال برنز جهان رسيد تا در پايان اين رقابت ها تيم ايران با 2 مدال طلا، يک نقره و يک برنز به کار خود پايان دهد و در مجموع تيمي به عنوان چهارمي جهان برسد. اين در حالي بود که عرفان آئيني ملي‌پوش وزن 55 کيلوگرم ايران با قرعه رژيم اشغالگر قدس مواجه شد که حاضر به رويارويي با اين کشتي‌گير نشد تا ايران عملا يک نماينده کمتر داشته باشد.

اگر اين اتفاق نمي افتاد، تيم ملي جوانان اين شانس را داشت که روي سکوي جهاني برود.

اما در روز پاياني اين مسابقات امير رضا اميري آخرين نماينده ايران در ديدار رده بندي وزن 120 کيلوگرم به مصاف کاميل کوشيولک از لهستان رفت و در پايان با نتيجه 7 بر 2 به برتري رسيد و مدال برنز جهان را از آن خود کرد.

اميري پيش از اين در دور نخست مقابل فردريک چوکويت از کانادا با نتيجه 10 بر 2 به پيروزي رسيد اما در دور بعد مقابل کازبک خوبولوف از روسيه با نتيجه 8 بر 6 شکست خورد و با توجه به حضور اين کشتي گير در ديدار فينال، اميري به گروه بازنده ها رفت. وي در اين مرحله ابتدا با نتيجه 6 بر صفر مارسل بوهمه از آلمان را شکست داد و سپس آبهيجت کاتاکه از هند را با نتيجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به ديدار رده بندي رسيد.

در وزن 66 کيلوگرم سامان شجاعي در دور نخست مقابل هاکوب آوتيسيان از ارمنستان با نتيجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست اين کشتي گير در دور بعد، شجاعي از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 84 کيلوگرم ارشک محبي پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل دزيانيس خاراميانکوف از بلاروس با نتيجه 11 بر يک شکست خورد و با توجه به شکست اين کشتي گير در مرحله نيمه نهايي، محبي از دور رقابت ها کنار رفت.

در روز نخست اين مسابقات نيز پيمان بياباني و حسين شهبازي به ترتيب در اوزان 60 و 96 کيلوگرم صاحب مدال طلا شدند و احمد بذري نيز در وزن 74 کيلوگرم نقره گرفت. گودرزي نيز در سبک وزن با يک شکست از دور رقابت ها کنار رفت.

در پايان اين رقابت ها روسيه با 66 امتياز قهرمان شد، آذربايجان و ترکيه نيز به ترتيب با 49 و 43 امتياز در رده هاي دوم و سوم جهان جاي گرفتند. تيم ايران که در دو دوره گذشته به عنوان قهرماني رسيده بود در اين دوره با 2 طلا،يک نقره و يک برنز و 37 امتياز در رده چهارم جاي گرفت.

رده بندي چهار وزن دوم و تيمي اين رقابت ها به شرح زير است:

55 کيلوگرم: 1- کاميل خاشالوف (آذربايجان) 2- حسين بدرالدين اف (روسيه) 3- گولوميون عبداله يف (ازبکستان) و فيکس ديتون (آمريکا) ... 19- عرفان آييني (ايران) (آييني مقابل نماينده رژيم اشغالگر قدس کشتي نگرفت)

66 کيلوگرم: 1- انس اوشلو (ترکيه) 2- احمد عثمان اف (روسيه) 3- اورهان عباس اف (آذربايجان) و يوهي فوجيناما (ژاپن) ... 21- سامان شجاعي (ايران)

84 کيلوگرم: 1- ارسلان علي موسي عليف (روسيه) 2- عثمان گوجن (ترکيه) 3- دزيانيس خاراميانکوف (بلاروس) و گادجيمراد ماگومدسعيداف (آذربايجان) ... 21- ارشک محبي (ايران)

120 کيلوگرم: 1- کازبک خوبولوف (روسيه) 2- عمر اسرائيلوف (آذربايجان) 3- حسين مهمت جيولک (ترکيه) و اميررضا اميري (ايران)

رده بندي تيمي: 1. روسيه 66 امتياز (دو طلا، دو نقره و سه برنز) 2. آذربايجان 49 امتياز (يک طلا، يک نقره و سه برنز) 3. ترکيه 43 امتياز (يک طلا، دو نقره و يک برنز) 4. ايران 37 امتياز (دو طلا، يک نقره و يک برنز) 5. آمريکا 36 امتياز (دو طلا و يک برنز) 6. گرجستان 29 امتياز (دو برنز)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون