جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3701- تاریخ : 1395/05/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 خبر 

گردشگران ايراني و شکستن رکورد سفر به روسيه

ايران در پايان سال 2015 براي نخستين بار در جمع 20 کشور برتر توريست‌فرست به روسيه قرار گرفت.

انتظار مي‌رود شمار گردشگران ايراني ورودي به روسيه، به يک رکورد در سال جاري برسد.

لوان جگريان، سفير روسيه در ايران اين خبر را در مصاحبه با خبرگزاري ريانووستي روسيه اعلام‌کرد و افزود: پارسال، دفتر ديپلماتيک روسيه در ايران 35 هزار ويزا براي شهروندان ايراني صادر کرد که بيشتر آنان گردشگر بودند؛ اين نخستين بار است که ايران در ميان 20 کشور برتر که بيشترين سفر به روسيه را داشته‌اند، قرار مي‌گيرد.

اين ديپلمات روسي همچنين به پروازهاي چارتري خطوط هوايي ايران به مسکو، سن‌پترزبورگ و سوچي اشاره کرد و گفت: در پايان ماه ژوئيه پروازهاي معمولي از تهران به آستاراخان راه‌اندازي شده است.

جگريان گفت: تمام اين موارد اکنون به ما اجازه مي‌دهد تا در پايان سال منتظر شکستن رکورد تعداد گردشگران ورودي از ايران به روسيه باشيم.

لوان جگريان در مورد بازديد گردشگران روس از ايران نيز بيان کرد: من شخصا توصيه مي‌کنم از شهرهايي مانند اصفهان، شيراز و يزد که به خوبي نشان‌دهنده آثار تاريخي تمدن ايران باستان هستند بازديد شود؛ در کنار اين، توريسم اسکي در ايران ميان شهروندان روس هر چه بيشتر محبوب‌ مي‌شود.

لوان جگريان در رابطه با موضوع لغو رواديد ميان دو کشور روسيه و ايران نيز گفت که هنوز توافقي در اين زمينه صورت نگرفته است.

به گفته جگريان «درباره لغو رواديد ميان دو کشور هنوز حرفي به ميان نيامده است.» او طي اين مصاحبه يادآور شد که در جريان سفر ولاديمير پوتين به تهران در نوامبر سال 2015، طرفين اقدام به امضاي تفاهم‌نامه دوجانبه‌اي براي سهولت در شرايط سفر شهروندان روسيه و ايران کردند. در حال حاضر سهولت در اخذ رواديد براي تجار، هيات‌هاي رسمي، شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي بين دو کشور اعمال مي‌شود.

در همين حال، پيش از اين پارسال جمعي از فعالان بخشي خصوصي و دولتي گردشگري ايران براي مذاکره در راستاي توسعه روابط گردشگري دو کشور، به روسيه سفر کردند؛ سفري که البته هنوز نتايجش را در افزايش تعداد گردشگران ورودي روسيه به ايران نشان نداده است، گرچه گام‌ مثبتي در اين حوزه محسوب مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون