جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3701- تاریخ : 1395/05/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 جادوي سه ضربدر هفت 

 
البته هر عددي براي خود ويژگيهاي جالبي دارد، اما اين عدد جزو آن خاصه است که درمورد قدرت شگرف اعداد 3 تا 7 برايتان بگوييم.

اگر ياد بگيريم در هر شبانه‌روز، اعداد 3 تا 7 را به شکل‌هاي جديد و خلاقانه عملياتي و اجرا کنيم، قدرت فوق‌العاده عدد هفت به زندگي ما نيز راه مي‌يابد.

صبح و ظهر و شب، سه زماني است که بايد در هر کدام از اين 3 زمان، هفت کار متفاوت را انجام دهيم.

بار اول که از خواب بلند مي‌شويم، بايد در دنياي خود دنبال چيزي بگرديم که داشتنش براي ما نعمت است؛ از نعمت سلامتي گرفته تا داشتن همسري مهربان تا حتي داشتن دو عدد تخم‌مرغ براي آب‌پزکردن و با نان داغ خوردن! مهم ديدن داشتني‌هاي ارزشمند و تغيير نگاه از نداشته‌‌ها به‌سمت چيزهايي است که به‌خاطر داشتنشان بايد قدردان خالق هستـي باشيـم.

بار دوم، ظهر است. در اين زمان بايد هفت اتفاق مثبتي را که در همان روز برايمان رخ داده است، مرور کنيم؛ اتفاقاتي مثل زماني‌که در صف طويل نانوايي ايستاده‌اي و کودکي به شما لبخنـد مي‌زنـد.

بار سوم، شب‌هنگام است که در اين زمان بايد هفت اتفاق منفي را که درطول روز برايتان رخ داده است، به صورت اتفاقي خير و مثبت تفسير کنيد؛ مثلا اگر صبح موقع خروج از در، زمين خورديد، به خودتان بگوييد: «اين حادثه براي اين رخ داده است تا ديرتر به سرکار برسم و از اتفاق بدتري که قرار بود رخ دهد، نجات يابم.» يا اگر غذايتان سوخت، به خود بگوييد اين اتفاق افتاد تا از اين بعد حواستان را بيشتر جمع کنيد.

اين سه تا هفت را همه آدم‌ها مي‌توانند در زندگي خود اجرا کنند و نکته جالب اين است که هر روز بايد هفت موردي که انتخاب مي‌کنيم، تغيير کند؛ چراکه:

- بايد داشتني‌هايمان را در لابه‌لاي نداشتني‌ها ببينيم و از داشتنشان احساس خوبي را که سزاوارش هستيم، به دست آوريم.

- بايد ياد بگيريم دنيا محل رخ‌دادن اتفاقات مثبت است و ما به‌جاي خيره‌شدن به منفي‌هايي که خودنمايي مي‌کنند، بايد چشمان خود را به‌سمت مثبت‌هاي ارزشمند و انرژي‌بخشي بگردانيم که فقط با کمي دقت به‌راحتي مي‌توانيم هفت تا از آن‌ها را استخراج کنيم.

- بايد باور کنيم که هرچه در زندگي رخ مي‌دهد، به خير و صلاح ماست و کائنات دشمن ما نيست و روزگار نه‌تنها بد ما را نمي‌خواهد، بلکه هرچه رخ مي‌دهد، براي اين است که شري را از ما دور کرده و خيري را به‌سمت ما جاري کند.

سه هفت تا را اگر هر روز اجرا کنيم، قدرت شگفت‌انگيز عدد هفت در تمام بخش‌هاي زندگي‌مان ظاهر مي‌شود و آرامش و اقتداري بي‌نظير و خاص ما را دربر‌مي‌گيرد. سه هفت تا شايد در دنياي رياضيات بيست‌ويک شود، اما اگر شما شخصا آن را در شبانه‌روز زندگي خود اجرا کنيد، مي‌بينيد بي‌شمار برکت و فراواني به‌سمتتان سرازير مي‌شود. اگر زندگي‌تان رنج‌آور و پراضطراب است، حتما 3 تا 7 را امتحان کنيد! قول مي‌دهم جواب بگيريد!

موفقيت


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون