جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3685- تاریخ : 1395/05/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 اخبار خارجي 

حضور پيرمرد 68 ساله نپالي در کلاس درس

پيرمرد 68 ساله نپالي که در کلاس دهم درس مي خواند، لقب مسن ترين دانش آموز اين کشور را از آن خود کرده است.

به گزارش پانا به نقل از آسيا اجوکيشن،حضور پيرمردي 68 ساله درمدرسه اي در نپال توجه و تعجب همگان را برانگيخته است.

اين پيرمرد در کودکي به علت فقر موفق به تحصيل نشده بود و هم اکنون چند سالي است که به مدرسه مي رود و در کلاس دهم درس مي خواند. وي همچنان از وضع مالي خوبي برخوردار نيست اما با اين وجود تصميم گرفته است روياي کودکي خود را محقق کند و درس بخواند.

او مانند ديگر دانش آموزان با سرويس به مدرسه مي رود و همچون آن ها اونيفورم مي پوشد و از تمام مقررات موجود در مدرسه پيروي مي کند و همکلاسيهايش او را "با" صدا مي زنند که در زبان محلي نپالي به معناي پدر است. او دوست دارد در آينده به دانش آموزان درس بدهد و معلم شود.


تصوير رونالدو روي ديوار مدرسه

بنا به درخواست دانش آموزان مدرسه اي در چين برچسب کريسيانو رونالدو روي ديوار اين مدرسه قرار داده شده است.

به گزارش پانا به نقل از الياکسپرس، يک مدرسه ابتدايي پسرانه در چين در اقدامي جالب توجه به منظور تشويق دانش آموزان به ورزش و ايجاد فضايي شاد و مرفه در مدرسه، عکس هايي از بازيکنان مشهور فوتبال جهان را روي ديوار سالن اصلي مدرسه به شکل برچسب قرار داده است.

در اين مدرسه به صورت دوره اي از دانش آموزان نظرسنجي مي شود تا تصوير تمام بازيکنان محبوب آن ها به نوبت روي ديوار قرار گيرد و به علاقه تمام دانش آموزان توجه مي شود.پس از قهرماني پرتغال در جام ملت هاي اروپا، کريستيانو رونالدو کاپيتان اين تيم و بازيکن مطرح تيم رئال مادريد اسپانيا حائز بيشترين راي شد و در حال حاضر تصوير وي به شکل برچسب در ديوار سالن اصلي قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون