جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1778- تاریخ : 1388/07/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (شنبه)

  ورزش و جوانان 

 عليرضا عليمحمدي دارنده مدال طلاي کاياک دو نفره قهرماني جوانان آسيا:
تفاوت جوانان ما با حريفان اروپايي در سطح پايه قايقراني است

عليرضا عليمحمدي دارنده مدال طلاي کاياک دو نفره قهرماني آسيا در تهران گفت: سطح پايه قايقراني در اروپا به نسبت آسيا قوي تر است.
وي افزود: با وجود اينکه در جريان اردوي کيش رباط دستم دچار پارگي شد و به مدت سه ماه از تمرينات دور بودم; اما توانستم در مسابقات قهرماني  آسيا به مدال طلاي مسافت 500 و هزارمتر جوانان دست پيدا کنم.
دارنده مدال طلاي کاياک دونفره آسيا در خصوص حضور خود در ميادين بين المللي تصريح کرد: سال پيش در مسابقات سهميه المپيک جوانان جهان به ميزباني مسکو شرکت داشتم که توانستم به فينال B صعود کرده و در مجموع نهم شدم.
وي افزود: در اين ميدان متوجه تفاوت قايقراني ايران با سطح تيم هاي اروپايي شدم. به لحاظ تکنيک، تمرين، امکانات و سطح کار مربي قايقراني ايران تفاوتي با رقيبان جهاني خود ندارد، تفاوت ما با حريفان اروپايي در سطح پايه قايقراني است.
عليمحمدي گفت: قايقراني در اروپا جز» ورزش هاي مهم و مطرح است و از سنين پايه استعدادها شناسايي و به سمت اين رشته به شکل برنامه ريزي شده هدايت مي شوند; اما در ايران اين فوتبال است که حرف اول و آخر را مي زند. با اين وجود قايقرانان ايران ثابت کردند مي توانند مدال هاي بيشماري را براي کشور خود در ميادين بين المللي به ارمغان بياورند.
 
 مربي تيم وزنه برداري جوانان حفاري :
سطح مسابقات وزنه برداري جوانان باشگاه هاي آسيا بالا بود

فراز رامهرمزي مربي تيم وزنه برداري حفاري  در خصوص قهرماني تيم وزنه برداري جوانان حفاري در مسابقات آسيايي گفت:  مسابقات امسال جام باشگاه هاي آسيا در رده جوانان با توجه به آمادگي کامل حريفان که از 14 کشور مختلف حضور داشتند از سطح بالايي برخوردار بود که خوشبختانه 2 نماينده ايران در اين مسابقات خوش درخشيدند.
وي اضافه کرد: حريفان اصلي ما در اين مسابقات ازبکستان، قرقيزستان، چين، مناطق نفت خيز جنوب و کره جنوبي بودند.
تيم وزنه برداري جوانان حفاري توانست با کسب 9 مدال طلا، 2 نقره و 6 برنز مقام نخست مسابقات آسيايي را کسب کند.
 
 مسابقات جودو جوانان جهان
ابهام در اعزام جوانان ايران
در فاصله کمتر از دو هفته تا زمان آغاز رقابتهاي جودو قهرماني جوانان جهان هنوز حضور تيم ملي کشورمان در اين مسابقات قطعي نشده است.
گفتني است، پانزدهمين دوره رقابت هاي جودو جوانان جهان در حالي طي روزهاي 30 مهر تا سوم آبان ماه به ميزباني فرانسه در ورزشگاه "پير دو کوبرتن" پاريس برگزار خواهد شد که تاکنون فدراسيون جودو کشورمان تصميم قطعي خود را براي حضور در اين مسابقات نگرفته است.
محمدرضا حاج يوسف زاده مديرفني تيم هاي ملي جودو در اين رابطه به  مهر گفت: براي اعزام تيم ملي به اين مسابقات نظر شوراي فني مهم است و هفته آينده شوراي فني براي اعزام تيم ملي تصميم گيري خواهد کرد.
وي ادامه داد: قبل از حادثه هواپيما تيم ملي جوانان مقابل تيم نوجوانان شکست خورده بود و وضعيت مناسب نداشت، هفته گذشته هم يک دور مسابقه انتخابي برگزار شد و با تمام اين تفاصيل هفته آينده شوراي فني تشکيل شده و با شنيدن گزارش مدير تيم هاي ملي در اين رابطه تصميم لازم اتخاذ خواهد شد.
مديرفني تيم هاي ملي درحالي از تصميم گيري درهفته جاري سخن گفت که روز دوشنبه 13 مهرماه آخرين مهلت اعلام اسامي تيم هاي شرکت کننده مي باشد.
  
سرمربي تيم ملي واليبال جوانان بانوان:
با مشکل تحصيل بازيکنان روبرو هستيم

ميترا شعبانيان سرمربي تيم ملي واليبال جوانان بانوان گفت: در صورت موافقت رئيس فدراسيون و يافتن اسپانسر، در قالب يک تيم در ليگ برتر شرکت خواهيم کرد.
وي، در خصوص اردوي تيم ملي واليبال جوانان گفت: اردوها تا پايان امسال به صورت مقطعي برگزار مي شود. نفرات دعوت شده به اردو در حال حاضر 28 نفر هستند که تا پايان سال اين تعداد را به 24 نفر مي رسانيم و سعي مي کنيم با همان تعداد کار خود را ادامه دهيم.
وي با بيان اينکه مسابقات قهرماني جوانان آسيا در سال 2010 و احتمالا خردادماه برگزار مي شود، افزود: به منظور آمادگي در اين مسابقات در صورت موافقت رئيس فدراسيون واليبال و يافتن اسپانسر، تيم ملي جوانان در قالب يک تيم در ليگ برتر شرکت خواهد کرد.
شعبانيان با اشاره به اين نکته که حضور در ليگ برتر تجربه بازيکنان جوان را بالا مي  برد، ادامه داد: مشکلاتي از قبيل تحصيل بازيکنان و اسپانسر وجود دارد که در صوت برنامه ريزي صحيح و برطرف شدن اين موانع مي توانيم به حضور در اين مسابقات اميدوار باشيم.
  
 ملي پوش 18 ساله تيم ملي کاراته:
هيچ کمبودي مقابل حريفان بزرگسال آسيايي احساس نکردم

محمد قاسمي قهرمان کاراته آسيا با وجود اينکه فقط 18 سال دارد در برابر حريفان بزرگسال آسيايي خود در چين خوش درخشيد و عنوان قهرماني را به دست آورد .
وي در اين خصوص گفت: با وجود اينکه فقط 18 سال داشته و کوچکترين عضو تيم ملي بودم ولي به خوبي از پس حريفان بزرگسال آسيايي در چين بر آمدم.
وي افزود: در وزن -55 کيلوگرم بزرگسالان بر روي تاتامي مسابقات آسيايي چين حضور يافتم و توانستم پس از 10 سال مدال طلاي اين وزن را در آسيا به دست آورم.
وي تصريح کرد: از آنجايي که تنها 18سال سن دارم پس از انتخابم بعنوان عضو ثابت تيم ملي انتقادات زيادي به کادر فني شد ولي خوشحالم که توانستم با کسب مدال طلاي آسيا پاسخ اعتماد مربيان کادر فني و مسئولان فدرايسيون کاراته را بدهم.
قاسمي درپاسخ به اين سئوال که آيا شرايط سني مشکلي برايش در مسابقات آسيايي بوجود نياورده است گفت:  هيچ کمبودي مقابل حريفان بزرگسال آسيايي احساس نکردم و توانستم با غلبه بر تمامي حريفان پس از 10 سال قهرمان وزن -55 کيلوگرم بزرگسال شوم.

قاسمي افزود: اتحاد وهمدلي ملي پوشان تاثير زيادي در کسب نتايج مطلوب در مسابقات آسيايي چين داشت و اميدوارم بتوانيم در آينده نيز براي ايران افتخار آفريني کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون