جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1777- تاریخ : 1388/07/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (پنجشنبه)

  ايوب رستمي سرپرست و مربي تيم جودو جوانان ايران :
 به دلايل نامشخصي 9 ماه اردوي تيم ملي جودو جوانان تعطيل شد 

ايوب رستمي سرپرست و مربي تيم جودو جوانان ايران با اشاره به تعطيلي 9 ماهه اردوي تيم ملي جودو جوانان و آماده نبودن اين تيم براي حضور در مسابقات رسمي، گفت: احتمال حضور اين تيم در مسابقات جهاني فرانسه ضعيف و در پرده اي از ابهام قرار دارد.   
وي افزود: به دلايل نامشخصي 9 ماه اردوي جوانان جودوکار تيم ملي تعطيل شد و در اين مدت ورزشکاران فعاليت هماهنگ و منسجم ورزشي در قالب اردو نداشتند و از اين رو از شرايط آرماني و آمادگي کافي برخوردار نيستند.
وي اضافه کرد: اردوي تيم ملي جودو جوانان کشور از دو ماه و نيم گذشته آغاز شده است و با جديت پيگيري مي شود.
مربي تيم جودو جوانان ايران با اشاره به برگزاري مسابقات جودو جام جهاني در کشور فرانسه در اواخر مهر ماه امسال گفت: جودوکاران کشورمان از آمادگي کافي برخوردار نيستند و با اين شرايط حضور در اين مسابقات به صلاح ورزش جودو کشور نيست.
رستمي گفت: اگر به منظور کسب مدال در مسابقات جهاني فرانسه شرکت کنيم، احتمال کسب مدال و عنوان بسيار ضعيف است. وي اظهار داشت: هنوز پايه و اساس خود را نشناخته ايم و بازيکنان در هر اردو نسبت به اردوهاي قبلي نوسان دارند و اين نشان از عدم آمادگي آنها دارد.
وي بي تجربگي اين بازيکنان را از ديگر دلايل عدم کسب نتيجه در مسابقات رسمي دانست و گفت: حاضران در اردو از تجربه کافي براي روياروي با حريفان بين المللي برخوردار نيستند و اين مي تواند در کسب نتيجه آنها تاثير منفي بگذارد.
سرپرست و مربي تيم جودو جوانان ايران گفت: وضعيت فني جودوکاران حاضر در اردو را بايد در کميته فني فدراسيون جودو مورد ارزيابي قرار دهيم و تصميم نهايي براي حضور يا عدم حضور در مسابقات جهاني فرانسه به تشخيص اين کميته منوط مي شود.
رستمي به برنامه ريزي بلندمدت کميته فني فدراسيون جودو براي تقويت ورزش جودو کشور خبر داد و گفت: با برپايي اردو هاي پي در پي در رده هاي سني جوانان و نوجوانان، پشتوانه قوي براي تيم ملي بزرگسالان مي سازيم.
وي تمام تلاش فدراسيون جودو را حضور قدرتمند در مسابقات المپيک اعلام کرد و گفت: برنامه ريزي لازم براي کسب مدال در المپيک شده و اميدواريم بتوانيم مدال هاي بسياري براي کشور کسب کنيم.
سرپرست تيم جودو جوانان ايران به جايگاه ورزش جودو ايران در آسيا اشاره کرد و گفت: در سال هاي گذشته جودو ايران از وضعيت بسيار خوبي در آسيا برخوردار بود اما به دليل برخي تغييرات در قوانين اين ورزش مقداري دچار افت شد که بايد تقويت شود.
رستمي گفت: در قبل از قوانين و مقررات مربوط به ورزش کشتي در جودو نيز استفاده مي شد و ورزشکاران ايراني نيز در رشته کشتي تبحر بالايي داشتند و از اين رو مشکلي در جودو نداشتيم اما اکنون با تغييراتي که در داوري اين رشته رخ داده بايد سبک بازي را عوض کنيم.
وي شرط موفقيت ورزشکاران ايراني در ورزش جودو را يادگيري فنون ژاپني اين رشته ورزشي که اکنون در سطح جهان اعمال مي شود، دانست و گفت: اگر بخواهيم در ورزش جودو در سطح جهان موفق باشيم نيازمند يادگيري فنون ژاپني در اين رشته هستيم.
مربي تيم جودو ايران فکر کردن صرف به نتيجه مسابقات را يکي از ضعف هاي ورزش جودو ايران دانست و گفت: ورزشکاران قبل از فکر کردن به نتيجه بايد به زيبا بازي کردن و جلب رضايت تماشاچيان نيز بيانديشند.
اردوي تيم ملي جودوي جوانان و نوجوانان ايران از روز جمعه هفته گذشته زير نظر دو مربي کرده اي تيم ملي در سنندج آغاز شد و تا 12 مهر ماه ادامه دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون