جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3619- تاریخ : 1395/02/20 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 خبر ادبي 

بهمني: متاسفانه شاعران بااستعداد شهرستاني ديده نمي‌شوند

محمدعلي بهمني، شاعر مطرح کشورمان ، در بازديد از نمايشگاه کتاب تهران در غرفه ايبنا حاضر شد و با مجيد غلامي جليسه، مديرعامل خانه کتاب و افشين داورپناه، سردبير خبرگزاري کتاب ديدار کرد.

به گزارش ايبنا، بهمني با اشاره به عرضه جديدترين اثرش در نمايشگاه کتاب تهران گفت: کتاب «چشمه‌ي صبح» مجموعه‌اي از شعرهايم است که توسط استادان خوشنويسي نوشته و در اين مجموعه جمع‌آوري شده است. در اين اثر نفيس، 35 شعر توسط 45 خوشنويس به تحرير درآمده است. استاد عباس اخوين، استاد غلامحسين اميرخاني، استاد يدالله کابلي خوانساري، استاد محمد حيدري، استاد مهدي فلاح و استاد حسين غلامي از جمله هنرمنداني هستند که اثرشان در اين کتاب وجود دارد.

وي ادامه داد: از انتشار اين کتاب خوشحالم چراکه چاپ اين کتاب موقعيتي را براي شاعران بعد نيما فراهم مي‌کند تا آثارشان ديده شود. شايد اين موضوع از نظر برخي چندان مهم نباشد اما وقتي شعر شاعري با هنر خوشنويسي تلفيق مي‌شود به شاعر انگيزه فراواني مي‌دهد. به نظرم اين حرکت باعث توجه بيشتر جامعه به شعر معاصر مي‌شود.

رييس شوراي شعر و ترانه دفتر موسيقي در توضيح وضعيت شعر امروز گفت: خوشبختانه امروز شعر ما پيشرفت زيادي داشته است و شاعران جوان توانسته‌اند دريچه‌هاي جديدي روبه شعر باز کنند، اما متاسفانه در چنين شرايطي هم اين افراد حمايت نمي‌شوند و اسمي از آنها برده نمي‌شود.

وي افزود: براي مثال، وقتي من به شهرستان‌ها و روستاها سر مي‌زنم استعدادهاي فراواني را مشاهده مي‌کنم که توجه مناسبي به آنها نمي‌شود. اين افراد شرايط آموزشي خوبي ندارند و استادي نيست تا آن‌ها را راهنمايي کند. بنابراين شاعران بااستعداد شهرستاني ديده نمي‌شوند.


"کتاب» پرفروش‌ شد

رونمايي از اپليکيشن فاضل نظري

سوره مهر همزمان با پيشتازي تازه‌ترين کتاب فاضل نظري در فروش، اپليکيشن اين شاعر را نيز در نمايشگاه کتاب رونمايي کرد.به گزارش مهر، انتشارات سوره مهر که در نمايشگاه کتاب امسال براي پنجمين نوبت به عنوان ناشر برگزيده کشور انتخاب شد، پرفروش‌ترين کتاب‌هاي خود در سه روز نخست نمايشگاه را اعلام کرد.

بر اين اساس مجموعه شعر «کتاب» سروده فاصل نظري با فروش بيش از 1500 نسخه در صدر پرفروش‌هاي اين ناشر در نمايشگاه امسال است. پس از اين کتاب آثاري چون دختر شينا، ضد، گريه‌ها، آن‌ها، ايما، آن 23 نفر، اقليت، پايي که جا ماند و دا نيز در رتبه‌هاي بعدي پرفروش‌هاي اين ناشر قراردارند.سوره مهر همچنين امسال براي نخستين بار اپليکيشن‌هاي طراحي شده توسط خود براي دو شاعر شامل فاضل نظري و ناصر فيض را در نمايشگاه کتاب در معرض ديد و بهره‌برداري گذاشته است.

در اين اپليکيشن‌ها زندگي‌نامه شاعر، گالري تصاوير وي و نيز متن تمامي آثار منتشر شده توسط او براي مخاطبان قابل استفاده است.همچنين سوره مهر امکان استفاده از سيستم واقعيت افزوده براي کتاب جديد حبيب احمدزاده با عنوان «گفتگو با سايه» نيز مهيا کرده است. اين ناشر همچنين 4 عنوان کتاب صوتي از توليدات خود را با عنوان آن 23 نفر، دختر شينا، فرنگيس، پنجره‌هاي تشنه و گرگ سالي را نيز به نمايشگاه کتاب آورده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون