جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3595- تاریخ : 1395/01/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 کانون منتشر کرد؛
 روايت زندگي سهروردي در رمانِ «اقليم هشتم» هجري 

 
محسن هجري در رمان «اقليم هشتم» نحوه شکل‌گيري آرا و افکار منحصر به فرد شيخ شهاب‌الدين سهروردي در زمينه فلسفه را براي نوجوانان روايت کرده است. به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين رمان در قالب طرح «نوجوان امروز» با توصيف حمله مجدد لشکر صليبي‌ها به خاورميانه آغاز مي‌شود و در همان حال و هواست که سهروردي به اتهام همکاري با صليبي‌ها در حلب به بند کشيده مي‌شود. فقهاي حلب که به دنبال تسويه حساب با سهروردي هستند، فضاي دو قطبي جامعه در حال جنگ را موقعيت مناسبي براي تحريک سلطان صلاح‌الدين ايوبي مي‌بينند تا علي‌رغم ميلش براي دستگيري سهروردي اقدام کنند، اما از آن‌جا که ملک ظاهر، پسر صلاح‌الدين حامي و دوستدار سهروردي است، ماجرا به همين سادگي پيش نمي‌رود...

هجري در چهار فصل (تولد، کودکي، بلوغ و مرگ) زندگي 38 ساله سهروردي، شرح سفرها، شيوه تفکر و رفتار شيخ اشراق را بيان مي‌کند. هدف اصلي نويسنده از نگارش اين اثر تعمق در فراز و فرود زندگي اين فيلسوف، بيان تلاش و فعل و انفعالات سهروردي تا رسيدن به کمال در زمان کودکي و نوجواني است. «اقليم هشتم» گوياي جهاني متفاوت از هفت اقليم است که در اين اقليم، عشق، حرف اول و آخر را مي‌زند و چنان است که اگر کسي در جست‌وجوي حقيقت، از هفت اقليم نااميد شود، مي‌تواند به اقليم هشتم رهسپار شود.

رمان «اقليم هشتم» در 192 صفحه براي گروه سني «هـ» (دوره دوم متوسطه) با قيمت 6هزار تومان و شمارگان 7هزار نسخه از سوي انتشارات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان منتشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون