جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3577- تاریخ : 1394/12/12 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان:
 در رده نوجوانان همچنان مشکل کم کردن وزن وجود دارد 

 
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از برگزاري مسابقات بين‌المللي جام يادگار امام و مسابقات آسيايي مي‌گويد.مراد محمدي در گفتگو با ايسنا در مورد اردوي مشترک کشتي آزاد ايران با تيم‌هاي ارمنستان، آذربايجان و سوريه که در هفته جاري در حال برگزاري است، بيان داشت: سه تا چهار روز است که اردوي مشترک ايران با اين تيم‌ها برگزارشده و اواخر هفته مسابقات جام يادگار امام را در پيش داريم.

محمدي آمادگي کشتي‌گيران را براي حضور در جام يادگار در حد نسبي ارزيابي کرد و خاطر نشان کرد: اگر کشتي‌گيران از همين حالا به اوج آمادگي برسند، اين آمادگي را نمي‌توانند تا ارديبهشت‌ ماه (مرحله نهايي انتخابي تيم ملي) حفظ کنند. در نتيجه با همين آمادگي نسبي در مسابقات شرکت مي‌کنند و بعد از اين اردو و براي حضور در مسابقات آسيايي تمرينات را از سر مي‌گيريم تا به اوج آمادگي برسند.

او ضمن ابراز رضايت از تصميم فدراسيون جهاني مبني بر انتخاب دو کشتي‌گير در هر وزن براي رقابت‌هاي آسيايي، اعزام دو تيم به اين رقابت‌ها را بستگي به بودجه‌اي که فدراسيون در اختيار قرار مي‌دهد دانست.

به نظر محمدي فرستادن دو کشتي‌گير در رقابت‌هاي آسيايي، بهترين ملاک و معيار براي انتخاب تيم در مسابقات جهاني است که اين سبب مي‌شود بيشتر کشتي‌گيران، تجربه حضور در ميادين را کسب کنند. او براي مثال افزود: کشتي‌گيراني چون يزداني و مهدي‌زاده که فرصت حضور در رقابت‌هاي آسيايي سال قبل را نداشتند، در اولين تجربه مهم خود به مسابقات جهاني اعزام شدند، که اين‌ شرايط درست نيست.

محمدي عقيده دارد: هرچند بيشترين توجه فدراسيون در حال حاضر بر روي المپيک است، اما فدراسيون تا جايي که امکان داشته باشد به تيم نوجوانان نيز توجه مي‌کند، کادر فني و جامعه کشتي نيز بايد قبول کنند المپيک بزرگترين رويداد ورزشي است و اگر کشتي‌گيران در المپيک نتيجه بگيرند اين موفقيت براي کل جامعه کشتي کشور ارزشمند است.

قهرمان سابق جهان و دارنده مدال برنز المپيک پکن کم کردن وزن کشتي‌گيران را مشکل مهمي دانست و گفت: کشتي‌گيران بيشتر از مربيان باشگاه‌هاي خود تاثير مي‌گيرند. ما بايد فرهنگي در باشگاه‌ها شکل دهيم تا مربيان با اين مشکل مقابله کنند. چندين‌بار هم به هيئت‌ها نامه فرستاديم که هر کشتي‌گيري که وزن کم کند محروم مي‌شود ولي متاسفانه اين مشکل هنوز وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون