جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3571- تاریخ : 1394/12/05 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 در خراسان شمالي صورت گرفت:
 انعقاد تفاهم‌نامه بين کانون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي 

 تفاهم‌نامه‌اي به منظور همکاري و تعامل بيشتر بين ادارات کل فرهنک و ارشاد اسلامي و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان شمالي منعقد شد. به گفته مدير کل کانون استان، اين تفاهم‌نامه با هدف دانش‌افزايي براي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي کودک‌محور و همچنين ارتقاي توسعه و مشارکت در فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي ويژه کودکان و نوجوانان استان در قالب 6 ماده تنظيم شده است.

منير صادقي کفت که بر اساس اين تفاهم‌نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي متهعد شد بخشي از بودجه خريد کتاب اداره ارشاد را به کانون تخصيص دهد تا براي تجهيز کتاب‌خانه‌هاي کانون استان مورد استفاده قرار گيرد. در عين حال به گفته وي تخصيص بيمه هنرمندان براي مربيان پاره‌وقت هنري و ادبي کانون بر طبق قوانين و دستورالعمل‌ها، دعوت از کارشناسان کانون در جلسات اعطاي مجوز به آثار کودک و نوجوان استان جهت چاپ کتاب، تخصيص امکاناتي مثل سالن نمايش و صدور کارت سينما براي کليه کارکنان کانون استان هم از ديگر تعهدات اين اداره کل است.

مدير کل کانون استان به تعهدات کانون هم اشاره کرد و گفت: اعزام مربيان متخصص در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و ادبي براي برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي ويژه کودکان و نوجوانان، حضور کارشناسان و مربيان متخصص در داوري بخش کودک و نوجوان مسابقات اداره ارشاد، برگزاري فعاليت‌هاي کتاب‌محور در کتاب‌خانه‌هاي اداره ارشاد در حوزه کودک و نوجوان از جمله مهم‌ترين تعهدات کانون است.

وي خاطر نشان کرد: تشکيل شوراي راهبردي با معرفي نمايندگان طرفين تفاهم‌نامه، تهيه برنامه و تقويم اجرايي فعاليت‌ها از سوي طرفين تفاهم و برگزاري دوره‌هاي آموزشي، نشست‌هاي علمي و پژوهشي با موضوعات کودک و نوجوان از جمله مهم‌ترين تعهدات مشترک اين تفاهم‌نامه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي