جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3561- تاریخ : 1394/11/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

خراسان رضوي و اصفهان، پيشتاز مسابقات شناي نوجوانان کشور

در پايان روز نخست مسابقات شناي نوجوانان کشور در شيراز، تيم هاي خراسان رضوي و اصفهان صدرنشين شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در نخستين روز اين مسابقات در رده سني 13 تا 14 سال تيم خراسان رضوي با 194 امتياز و تيم هاي هيات شناي تهران با 183 امتياز و آموزش و پرورش اصفهان با 169 امتياز به ترتيب در رده هاي اول تا سوم ايستادند. همچنين در رده سني 11 تا 12 سال تيم هاي آموزش و پرورش اصفهان ، خراسان رضوي و اصفهان ب ، اول تا سوم شدند.

رقابت هاي شناي نوجوانان کشور جام فجر پارسيان با شرکت 400 شناگر در قالب 35 تيم از سراسر کشور در استخر انقلاب شيراز آغاز شده است.

به گفته کرمي مسئول کميته فني شناي فدراسيون شنا ، اين مسابقات هرساله در ايام دهه مبارک فجر در شيراز برگزار مي شود که از نظر کيفي و کمي نسبت به سال گذشته پيشرفت زيادي داشته است.


آوا جوادي، پرچمدار ايران در المپيک زمستاني نوجوانان

بانوي اسکي‌باز کشورمان پرچمدار تيم دو نفره ايران در دومين دوره بازي‌هاي المپيک نوجوانان ليلهامر نروژ خواهد بود.

بر اساس اعلام کميته ملي المپيک، آوا جوادي و عليرضا احمد پور تيم ملي دو نفره اسکي(آلپاين) جوانان کشورمان در دومين دور بازي‌هاي المپيک زمستاني نوجوانان در ليلهامر نروژ را تشکيل مي‌دهند که روز سه شنبه عازم محل برگزاري رقابت‌ها شده و در دهکده بازيها مستقر شدند.

بعد از بررسي‌هاي صورت گرفته و با توجه به سياست‌هاي ورزش کشور، آوا جوادي به‌عنوان پرچمدار کاروان اعزامي کشورمان در مراسم افتتاحيه اين بازي‌ها انتخاب شد.

نخستين دوره بازي‌هاي المپيک زمستاني نوجوانان با حضور 70 کشور در اينسبورگ اتريش در سال 2012 برگزار گرديد و در اين دوره از بازي‌ها 71 کشور در ليلهامر نروژ شرکت دارند.

بازي‎هاي المپيک زمستاني نوجوانان در ليلهامر نروژ 23 بهمن‎ماه آغاز و 2 اسفند به پايان مي‎رسد. با توجه به انتخاب زهرا نعمتي به‌عنوان پرچمدار ايران در المپيک ريو 2016 ، آوا جوادي دومين پرچمدار زن المپيکي کشورمان در يک سال محسوب مي‌شود.


اردوي تيم ملي بدمينتون نوجوانان در زنجان

تيم ملي بدمينتون نوجوانان در زنجان اردو زد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما،رييس هيئت بدمينتون استان زنجان گفت: قرار است از بين اين افراد ، نفرات برتر شناسايي و در مسابقات بين المللي دهه فجر شرکت کنند.

طالب پور افزود:بازيکنان دعوت شده به اين اردو متشکل از علي حسين خاني از زنجان ، علي باستاني از اصفهان ، صالح سنگتراش از سيستان و بلوچستان ، عليرضا کرمي از تهران ، محمد پيروت آقايي و متن محمدرحيمي از آذربايجان غربي مي باشند.

وي گفت:اين بازيکنان به مدت 2 روز زير نظر مرتضي ولي دروي سر مربي تيم هاي ملي اميد، جوانان و نوجوانان بدمينتون و در زنجان به تمرين خواهند پرداخت.بيست و ششمين دوره مسابقات بين المللي بدمينتون دهه فجر در روزهاي 16 تا 19 ارديبهشت ماه سال 1395 با حضور تيم هاي خارجي و داخلي در تهران برگزار مي شود


پايان اردوي تيم ملي فوتبال زير 16 سال بانوان

چهارمين مرحله از اردوي انتخابي تيم ملي زير 16 سال دختران پيش از ظهر ديروز به پايان رسيد. کادر فني تيم ملي نوجوانان در راستاي انتخاب برترين بازيکنان، اردوهاي انتخابي تيم ملي را برگزار مي کنند تا برتررين ها را به اردوهاي اصلي دعوت کنند.

گفتني است، پنجمين مرحله از اردوي انتخابي دختران اواخر بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد.


هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال نونهالان

شکست فولاد مردان کوچک خوزستان مقابل سپاهان

تيم نونهالان فولاد خوزستان علي رغم برتري کامل و ايجاد موقعيت هاي فراوان گلزني، در خانه شکست را پذيرفت.

به گزارش سايت باشگاه فولاد خوزستان، در اين ديدار که در زمين اختصاصي فولاد آغاز شد، شاگردان ناصر چال اشتري ميزبان تيم سپاهان اصفهان بودند که پس از 80 دقيقه تلاش و ارائه يک فوتبال زيبا نتيجه اين ديدار را با حساب 1 بر صفر به زردپوشان اصفهاني واگذار کردند.در آخرين ديدار نونهالان فولاد خوزستان در مرحله نخست، اين تيم در شهر برازجان به مصاف پرسپوليس اين شهر خواهند رفت و در صورت کسب پيروزي در اين ديدار و نتايج ديگر تيم ها مي توانند به صعود به مرحله نيمه نهايي اميدوار باشند


برگزاري جشنواره ژيمناستيک دختران در مهاباد

جشنواره ژيمناستيک دختران در سطح آکادميک نخستين بار در مهاباد برگزار شد.به گزارش خبرگزاري صداوسيما ، اين جشنواره با شرکت 120 ژيمناستيک کار در قالب 10 تيم ترتيب يافت.

ژيمناستيک کاران حاضر در اين جشنواره که 6 تا 10 سال سن داشتند حرکات نمايشي از جمله آکروبات و ريتميک را به نمايش گذاشتند.حسن ايرانپور رئيس هيئت ژيمناستيک شهرستان مهاباد هدف از برگزاري اين جشنواره را ارتقاي توان علمي و عملي ژيمناست کاران و ايجاد روحيه و نشاط در بين خردسالان بيان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان