جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3543- تاریخ : 1394/11/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 ديدار کانوني‌ها با نمايندگان ولي فقيه در اردبيل و زنجان 

 
در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، ائمه جمعه در استان‌هاي اردبيل و زنجان، از مربيان کانون خواسته‌اند که نسبت به ترويج فرهنگ ايثار و شهادت براي کودکان، حضور جدي داشته باشد.

بر اين اساس، در استان اردبيل هاجر جماديه مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان با آيت الله دکتر سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل ديدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار، امام جمعه اردبيل با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر اين‌که "اقتدار به معني اقتدار فرهنگي" است، گفت: انقلاب ما، انقلاب فرهنگي است و دولت سرمايه‌گذاري‌هاي ويژه در بخش فرهنگي براي کودکان و نوجوانان را که زيربناي رشد و گسترس کشور است، بايد مبناي کار خود قرار دهد.

وي تصريح کرد: کانون پرورش فکري با پرهيز از کارهاي کلي و سليقه‌اي به برنامه‌هاي تخصصي و جزئي‌نگر روي آورده که امروزه پيشرفت‌هاي دنيا در گرو برنامه‌ريزي تخصصي و جزئي‌نگر قرار گرفته است.

نماينده ولي فقيه در ادامه با اشاره به بزرگي مقام ولايت از منظر قرآن کريم، کار مسوولان و مربيان کانون را شبيه کار پيامبران دانسته اظهار داشت: در قرآن مجيد خداوند مي‌فرمايد هرکس يک نفر را هدايت کند، يک نفر را زنده کرده و هر کس يک نفر را زنده کند انگار همه را زنده کرده است، بنابراين شالوده پرورش فکري کودکان و نوجوانان بايد تربيت ديني با حفظ ارزش‌هاي اسلامي و ملي باشد.

او تصريح کرد که کانون و مربيان با خلاقيت مي‌توانند با ايجاد يک رابطه زيبا کودکان را به سمت پروردگار سوق دهند.

امام جمعه اردبيل با تاکيد به هجمه فرهنگي دشمن که به صورت برنامه‌ريزي شده و با هدف تخريب شخصيت کودکان و نوجوانان شکل گرفته، از کانون پرورش فکري به عنوان نهادي ياد کرد که مي‌تواند با تربيت ديني و اسلامي بزرگترين سد در مقابل حربه و تهاجم فرهنگي دشمنان باشد.

آيت الله دکتر سيد حسن عاملي خاطرنشان کرد: سعي و تلاش خواهم کرد تا کانون به نحو شايسته‌اي به دستگاه‌هاي اجرايي استان معرفي شود و استاندار توجه ويژه به کانون داشته باشد تا اين نهاد فرهنگي با دلسوزي و تخصص به کار خود ادامه دهد.

مديرکل کانون استان نيز در اين ديدار با تاکيد به اين‌که انجام امور فرهنگي زير بناي پيشرفت هر ملت است و اگر فرهنگ يک ملت به تاراج برود همه ملت به تاراج خواهد رفت گفت: اگر مقام معظم رهبري مي‌فرمايند دغدغه اصلي ما فرهنگ است ما در کانون با تمام توان به اين فرموده ايمان داريم و سرلوحه کارمان قرار داده‌ايم و از زماني که به اين سمت منصوب شده‌ام در جهت فرمايش مقام معظم رهبري حرکت کرده‌ايم و با سعي و تلاش کانون را به دستگاه‌هاي اجرايي و مردم معرفي مي‌کنيم.

جماديه اظهار داشت: افتخار کانون در اين است که دست‌اندرکاران و مديران ارشد کشور تربيت‌يافته کانون هستند و در حال حاضر مردم کانون را از ياد برده‌اند که علت آن عدم توجه خانواده‌ها به تربيت فرهنگي کودکان و نوجوانان است.

معرفي کانون و ارايه گزارش از برنامه‌هاي مراکز و کتاب‌خانه‌هاي سيار شهري و روستايي از ديگر برنامه‌هاي نشست با نماينده ولي فقيه در استان اردبيل بود. در اين ديدار حسين يوسفي کارشناس مسوول فرهنگي و مسوول حراست استان و ايرج حسيني کارشناس روابط عمومي مدير کل را همراهي کردند.

در همين حال، در استان زنجان نيز آيت الله خاتمي در ديدار با ستاد يادواره 428 شهيد نوجوان زنجان، به لزوم برگزاري برنامه‌هاي ارزشمند در باب ايثار و شهادت تاکيد کرد.

بر اساس اين خبر، اعضاي ستاد يادواره 428 شهيد نوجوان استان و ديگر مسوولان مربوطه با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان ديدار و درباره برگزاري يادواره شهداي نوجوان استان به گفت‌وگو پرداختند.

در اين ديدار آيت الله خاتمي نسبت به برگزاري اين‌گونه برنامه‌ها ابراز خرسندي و تاکيد کرد در راستاي برگزاري برنامه‌هاي پرمحتوا و متنوع و همچنين معرفي مطلوب شهدا و ايثارگران به قشر جوان بايد بيش از گذشته اقدام شود. در ادامه هرکدام از اعضاي ستاد، گزارشي از چگونگي روند برگزاري يادواره 428 شهيد نوجوان استان را به افراد حاضر در جلسه ارايه کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون