جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3520- تاریخ : 1394/10/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 مربي تيم ملي فوتبال جوانان:
 عدم توجه به رده هاي پايه،علت بروز مشكلات در فوتبال ملي است 

 مربي تيم ملي جوانان کشورمان اعتقاد دارد عدم توجه کافي به فوتبال پايه موجب بروز مشکلات در رده ملي شده است.

علي پورمند، مربي تيم ملي جوانان و دستيار اميرحسين پيرواني در گفت و گو با ايلنا راجع به اردوي برگزار شده تيم جوانان در چند روز گذشته گفت:‌ اين اردو اولين مرحله از برنامه آماده سازي ما براي مرحله نهايي قهرماني جوانان آسيا بود. ما بعد از پشت سر گذاشتن مرحله مقدماتي و صعود به مرحله نهايي، تا جايي که امکانش بود بازي هاي جوانان در تمام استان ها را ديديم و بازيکنان مختلف را رصد کرديم، هر جايي هم که نتوانستيم برويم و از نزديک ببينيم از طريق دوستان قابل اعتمادمان در جريان شرايط قرار گرفتيم و براي اردوي اول بازيکنان شايسته را به اردو دعوت کرديم که شامل بازيکنان قديمي و چند بازيکن جديد بودند. اين اردو را در 4 روز برگزار کرديم و به شناخت خوبي هم از بازيکنان جديد رسيديم.

وي در ادامه راجع به مشکلات پيش روي تيم جوانان در راه آمادسازي براي رقابتهاي قهرماني آسيا گفت: مشکلات بوده و هست. به عنوان مثال در کمپ تيم ملي زمين تمرين مناسب نداريم، ضمن اينکه چون اغلب زمين ها در شهر ها چمن طبيعي نيست، بچه ها در زمين چمن مصنوعي تمرين مي کنند که اين باعث صدمه ديدگي بازيکنان مي شود. ولي اصلي ترين مشکل اين است که مديران باشگاهي به رده پايه اهميت چنداني نمي دهند و بيشتر توجه آنان به تيم بزرگسالان است و بودجه کمي براي رده هاي پايه خود در نظر مي گيرند که اين باعث سخت شدن کار مربيان رده پايه در سطح باشگاهي مي شود. همين مسئله روي کار ما در تيم ملي هم اثر مي گذارد. ولي در مجموع از نظر تدارکات فدراسيون تمام تلاش خود را کرده و تاکون از هيچ چيزي دريغ نکرده است.

وي ادامه داد: خود ما در کادر فني با همه وجود براي موفقيت تيم تلاش مي کنيم و هيچ گله اي هم از بابت کمبودها نداريم، چون مي دانيم شرايط فدراسيون چگونه است. کشورهاي عربي هر کدام براي تيم جوانان خود چندين ميليون دلار هزينه مي کنند، ولي بودجه فدراسيون ما محدود است و ما به اين مسئله واقف هستيم.

کاپيتان سابق تيم هاي فجرسپاسي و ابومسلم در مورد قدم بعدي از آماده سازي تيم ملي جوانان گفت: همه تلاش ما اين است که حق هيچ بازيکني ضايع نشود، به خاطر همين باز هم در زمينه شناسايي بازيکنان مستعد و برپايي اردو اقدام خواهيم کرد و از کساني که احساس کنيم شايستگي حضور در اردو را دارند دعوت مي کنيم. ما از بازيکناني که در مراحل قبل با ما بوده اند شناخت خوبي پيدا کرده ايم و اگر بازيکنان جديد هم سطح خوبي داشته باشند قطعاً با دعوت دوباره به اردوهاي بعدي از آنها استفاده خواهيم کرد.وي در پايان گفت: به طور کلي امکانات ما با کشورهاي عربي قابل مقايسه نيست، ولي ما استعدادهاي بسيار خوبي در کشورمان داريم که مي توانند به موفقيت تيم ملي کمک کنند. البته بحث امکانات همه ماجرا نيست، ما در تيم ملي به پاک بودن تيم و نداشتن بازيکن صغر سن اهميت زيادي مي دهيم، ولي تيم هاي عربي در قيد و بند اين مسئله نيستند و همه اين مسائل باعث شده است که جنگ ما با ديگر تيم ها يک نبرد نابرابر باشد. در کل با تمام کم و کاستي ها با همه وجود تلاش مي کنيم و اميدوار هم هستيم که بتوانيم به هدفي که داريم برسيم. خوشبختانه در اين زمينه آقاي پيرواني حساسيت‌هاي به جايي دارد و تلاش مي‌کند که تيم خوبي مهاي بازي‌هاي آسيايي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون