جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3496- تاریخ : 1394/09/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 وزير آموزش و پرورش درآيين اختتاميه جشنواره فيلم رشد خبر داد:
 بسته آموزشي جايگزين کتاب درسي مي‌شود 

 
وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه در اين وزارتخانه، بسته آموزشي به جاي کتاب درسي جايگزين خواهد شد، گفت: مجموعه‌اي از کتاب، نرم‌افزار و فيلم‌هاي آموزشي، اين بسته را تشکيل خواهد داد.به گزارش شاپرك، علي‌اصغر فاني در اختتاميه چهل و پنجمين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد اظهار کرد:اساتيد تعليم و تربيت اعتقاد دارند در يادگيري از بين حواس پنج‌گانه، حس بينايي با 75 درصد و حس شنوايي با 13 درصد بيشترين نقش را دارند.وي تصريح کرد: فيلم با کمک چشم، مفاهيم را منتقل مي‌کند و نقش عمده‌اي در يادگيري دارد و هر آنچه که با چشم ديده مي‌شود، ماندگارتر است.

فاني با بيان اينکه در آموزش و پرورش بسته آموزشي به جاي کتاب درسي جايگزين خواهد شد، تصريح کرد: مجموعه‌اي از کتب درسي، نرم‌افزار و فيلم‌هاي آموزشي، بسته آموزشي را براي تحکيم يادگيري و ياددهي در مدارس شکل خواهد داد.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به هوشمندسازي مدارس و کلاس‌ها گفت: در حوزه کلاس‌هاي هوشمند، اقداماتي صورت گرفته است و توليد فيلم‌ها و استفاده از آنها در توسعه مدارس و فرايند تدريس مورد توجه جدي است.

وي بابيان اينکه در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش به عدالت آموزشي و ارتقاي کيفيت آموزش تأکيد شده است، خاطرنشان کرد: فيلم مي‌تواند نقش مؤثري در تحقق اين سند استراتژيک ايفا کند.

وزير آموزش و پرورش با ابراز خشنودي از حضور دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگيان در اين دوره از جشنواره اظهار کرد: اين دانشجومعلمان، همکاران آينده ما هستند و بايد در دوران دانشجويي بر يادگيري چگونگي انتقال مفاهيم آموزشي از طريق قدرت بصري به دانش‌آموزان تلاش کنند.

وي اظهار اميدواري کرد در سال‌هاي آينده شاهد حضور جدي‌تر فيلمسازان، معلمان، دانش‌آموزان و دانشجويان دانشگاه فرهنگيان در عرصه فيلمسازي مبتني بر اهداف سند تحول بنيادين آموزش و پرورش و مشارکت بيشتر کشورها و استفاده از دستاوردهاي آنها در زمينه‌هاي آموزش در اين جشنواره باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون