جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3496- تاریخ : 1394/09/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

فان‌خال: پيوستن يانوزاي به دورتموند اشتباه بود

لوئيس فان‌خال، سرمربي منچستريونايتد مدعي شد که عدنان يانوزاي، تصميم اشتباهي گرفته که به دورتموند پيوسته است.هافبک 20 ساله با قرارداد قرضي براي يک فصل راهي دورتموند شد ولي هنوز نتوانسته جايي در تيم توماس توخل براي خود دست و پا کند. فان‌خال عنوان کرد که او دوست داشت يانوزاي به يک تيم کوچکتر ليگ برتري بپيوندد که براي فيکس بودن مشکل کمتري داشته باشد.

او گفت:" در باشگاهي مثل دورتموند، تمامي بازيکنان در سطح بالايي هستند. قبلا هم گفته بودم که اين يک ريسک بزرگ است زيرا بايد با بازيکناني که سطح بالاتري از شما دارند رقابت کنيد و کار آساني نيست. مثل همينجا در يونايتد است. او بايد با بازيکناني که سطح بالاتري از خودش دارند رقابت کند.

من مي‌خواهم در تمامي بازي ها بازي کند و براي همين است که مي‌‌خواستم در ليگ برتر بماند ولي او دورتمند را انتخاب کرد. بايد منتظر بمانيم و ببينيم چه خواهد شد زيرا او در حال حاضر بازي نمي‌کند. مطمئنم که استعداد بازي کردن را دارد ولي بايد چيزهاي زيادي ياد بگيرد. استعداد مهم است ولي شخصيت براي پرورش استعداد بسيار مهم‌تر است و او مي‌تواند اين موضوع را ياد بگيرد."


مدير تيم‌هاي پايه کشتي آزاد:

اجازه وزن کم کردن به هيچ کدام از نونهالان را نداديم

مدير تيم‌هاي پايه کشتي آزاد گفت: در مسابقات روز جهاني کودک اجازه وزن کم کردن به هيچ کدام از نونهالان را نداديم.

مجيد ترکان در گفت‌وگو با فارس، درباره عملکرد کشتي‌گيران آزادکار در مسابقات جام کودک گفت: شروع خوبي داشتيم و از اينکه توانستيم بچه‌ها را محک بزنيم راضي هستم. در اين مسابقات به سه شناخت دست يافتيم؛ اول اينکه کشتي گيرانمان در چه سطحي قرار دارند. دوم، حريفان ما در چه سطحي هستند و سوم چه عواملي در مبارزه و رقابت در اين رده سني دخيل هستند.

وي ادامه داد: تازه کار را شروع کرده‌ايم. اندازه و سرمايه ما همين است و بايد تلاش کنيم اين سرمايه را افزايش دهيم. بايد از فدراسيون کشتي تشکر کنيم که فضايي بين‌المللي را با حداقل هزينه‌ها براي ما فراهم کرد تا هم کشتي‌گيرانمان محک بخورند و هم مربيانمان آبديده شوند. بچه‌ها از نظر جسارت و جنگندگي فوق‌العاده بودند، اما در مواردي در مصاف با حريفان دچار مشکل مي‌شدند و از نظر بدني زورشان نمي‌رسيد چرا که حريفان ما از نظر جسماني، جثه فيزيکي و قدرت بدني فوق‌العاده بودند و زور کشتي‌گيران ما به آن‌ها نمي‌رسيد.

مدير تيم‌هاي پايه کشتي‌‌ آزاد تصريح کرد: کشتي‌گيران اوکرايني در فينال از نظر جثه بدني يک سر و گردن بالاتر از ما بودند. دليلش آن است که آن ها کارهاي زيربنايي را در مدارس انجام مي‌دهند و بيشتر آن‌ها ژيمناستيک کار بودند و کارهاي بدنسازي را در مدارسشان آموخته بودند، در حالي که ما تمام اين کارها را بايد در اردوهاي تيم ملي انجام دهيم که تمرکز ما را از روي مسائل فني دور مي‌کند، اما بايد اين زحمت را بکشيم و کار را انجام دهيم. زماني که با مربيان اوکراين و آذربايجان صحبت مي‌کردم آن‌ها گفتند که کارهاي زيربنايي در مدارس انجام مي‌شود و آنها تنها وظيفه آموزش و اصلاح تکنيک‌ها را در اردوها دارند.

ترکان با اشاره به اينکه اجازه وزن کم کردن به هيچ کدام از نونهالان در اين مسابقات داده نشد گفت: چون در حال ساختن کشتي‌گير براي نوجوانان و جوانان هستيم اين اجازه را به هيچ کشتي‌گيري نداديم چون از نظر من ظلم است؛ ما آينده را مي‌بينيم نه امروز را. وقتي ديدم کشتي‌گير ما که در لرستان در 38 کيلو قهرمان شده بود در اين مسابقات 43 کيلوگرم وزن دارد به او گفتيم که در 42 کيلو کشتي بگيرد.

مدير تيم‌هاي پايه کشتي آزاد گفت: اين مسابقات ميدان آموزشي خوبي براي مربيان سازنده ما هم بود چرا که با کمترين هزينه در يک تورنمنت سطح بالا با حضور تيم‌هاي مطرح خارجي محک خوردند. اين مسير، مسيري طولاني را تازه شروع کرده‌ايم چرا که در سال‌هاي اخير اصلا چنين رده سني وجود نداشت که بخواهيم کاري انجام دهيم، اما با حمايت‌هاي خوب فدراسيون کشتي و ديد فني رسول خادم اين فضا فراهم شده است.


آينده‌سازان کشتي ايران همه را به وجد آوردند

عضو شوراي فني تيم‌هاي ملي کشتي آزاد، پيکار کشتي‌گيران نونهال در جام روز جهاني کودک را يک رويداد ديدني و اميدوارکننده خواند و گفت: با نمايشي که از اين کشتي گيران ديديم همه به آينده اميدوار شديم.

علي اکبر حيدري در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب که رقابتهاي بين المللي روز جهاني کودک از سطح کمي و کيفي خوبي برخوردار بود اظهار داشت: کشتي گيران رده نونهالان طي دو روز در اين تورنمنت داخلي به مصاف هم رفتند که فارغ از هر نتيجه و عنواني که توسط ملي‌پوشان ايران کسب شد، تمامي متوليان کشتي را به آينده اين رشته اميدوار کردند.

وي تصريح کرد: يکي از مهمترين اتفاقات اين دوره از رقابتها که با حضور تيمهاي داخلي و خارجي و در دو رشته آزاد و فرنگي برگزار شد با کلکسيوني از فنون ناب ايراني همراه بود که به واقع تمامي متوليان کشتي و تماشاگران را به وجد آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون