جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3486- تاریخ : 1394/08/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

تمرين مشترک تيم ملي کاراته با الجزاير

تيم ملي نوجوانان و جوانان کاراته پسران در ادامه روند آماده سازي خود ، تمرين مشترک با تيم ملي الجزاير خواهد داشت.

تيم ملي نوجوانان و جوانان کاراته پسران که براي شرکت در رقابت هاي قهرماني کاراته جهان ، در جاکارتا به سر مي برد ، براي آماده سازي هرچه بهتر با تيم ملي الجزاير تمرين مشترک خواهد داشت .

تيم ملي نوجوانان و جوانان کاراته پسران، با 10 ورزشکار شامل 5 کاراته کا در نوجوانان و 5 کاراته کا در جوانان در بخش کوميته در جاکارتا حضور دارد و زير نظر مربيان ، در کمپ تمريني اندونزي ، به تمرينات مي پردازد .

يادآور مي شود تيم هاي ملي پايه کاراته کشورمان در هر دو قسمت دختران و پسران دوشنبه شب 11 آبان ماه براي حضور در نهمين دوره رقابت هاي قهرماني جهان که از 21 آبان ماه در اندونزي آغاز خواهد شد، به جاکارتا سفر کردند .


فريدخمامي: به رغم آمادگي تيم، استرس براي کادر فني وجود دارد

سرمربي تيم کارته نوجوانان و جوانان ايران گفت: کاراته کاهاي نوجوان و جوان ايران در شرايط و آمادگي خوبي به سر مي برند اما هنوز استرس و نگراني براي کادر فني وجود دارد.

مازيار فريد خمامي در گفتگو با خبرگزاري صدا و سيما، افزود: به لحاظ آشنايي با شرايط آب و هوايي زودتر به اندونزي آمديم و تمرينات خود را در اين کشور پيگيري کرديم و با تيم برزيل تمرين مشترکي انجام داديم که اين تمرين بسيار مفيد بود.

وي گفت: قبل از برزيل با اندونزي تمرين مشترک برگزار کرديم و آنها به لحاظ اينکه ميزبان هستند با هر دو تيم (الف) و (ب) خود حضور داشتند و توانستيم يک شبيه سازي آسيايي با تيم اندونزي انجام دهيم؛ ارزيابي من از اين دو تمرين اين بود که بازيکنان ايراني بالاتر بودند.

فريد خمامي افزود: در تيم نوجوانان نمي‌شود پيش بيني کرد زيرا نخستين تجربه حضور را دارند و تيم جوانان هم کار بسيار سخت است زيرا تيم ها از هم شناخت نسبي دارند.

وي گفت: قرار است با تيم الجزاير هم يک اردو و مسابقه تدارکاتي داشته باشيم .

تيم کاراته نوجوانان و جوانان ايران خود را براي مسابقات جهاني که به ميزباني جاکارتاي اندونزي از 21آبان آغاز مي شود آماده مي‌کند.

تيم ايران در مسابقات جهاني دو سال پيش که در اسپانيا برگزار شد يک مدال طلا و دو برنز کسب کرده بودند.


سومي نونهالان کشتي فرنگي ايران در مسابقات آکيف پريم

تيم منتخب کشتي نونهالان کشتي فرنگي ايران در رقابت هاي آکيف پريم ترکيه صاحب يک مدال طلا، يک نقره و يک مدال برنز شد و به مقام سوم رسيد.

رقابت هاي بين المللي کشتي آکيف پريم با حضور کشورهاي ترکيه، ايران، جمهوري آذربايجان، ارمنستان، قزاقستان و ترکمنستان در ترکيه برگزار شد.در اين رقابتها که 12 تا 14 کشتي گير در هر وزن حضور داشتند، به پايان رسيد.در روز دوم اين مسابقات، محمد نصرتي در وزن 85 کيلوگرم به مدال برنز رسيد؛ در روز نخست نيز محمد کريمي نيا در وزن 32 کيلوگرم صاحب مدال طلا شد و محمدحسين ابوالحسني هم در وزن 38 کيلوگرم به مدال نقره رسيد و سالار مشروطي در وزن 73 کيلوگرم پنجم شد.

در پايان اين رقابت ها تيم هاي ترکيه و گرجستان به ترتيب اول و دوم شدند و تيم ايران که با 4 کشتي گير در اين مسابقات شرکت کرده بود با کسب 33 امتياز سوم شد.


برگزاري ليگ فوتسال نونهالان استان البرز

دبير هيئت فوتبال استان البرز گفت: باهدف ايجاد پشتوانه براي فوتسال البرز ليگ نونهالان براي نخستين بار برگزار مي شود.

منصور بيک وردي در گفتگو با مهر، اظهار کرد: چهارمين دوره ليگ فوتسال استان البرز در دسته برتر و دسته يک از روز جمعه گذشته در مجموعه ورزشي انقلاب اسلامي کرج آغاز شده است.

وي افزود: بر طبق زمان بندي مسابقات رده نوجوانان، جوانان و اميد فوتسال استان نيز در هفته هاي آينده آغاز مي شود تا تمام رده هاي سني استان البرز را درگير مسابقات کنيم.

بيک وردي با بيان اينکه برگزاري ليگ نونهالان 12 و 13 سال در دستور کار اين هيئت ورزشي است گفت: با پيشنهاد کميته فوتسال استان و آمادگي دپارتمان فوتسال قرار است اين رده سني در اين فصل صاحب ليگ فوتسال شود. دبير هيئت فوتبال استان البرز برگزاري ليگ را کمکي براي شکوفايي استعدادها عنوان کرد و گفت: در رشته فوتبال ليگ نونهالان با مشارکت باشگاه هاي مختلف در حال برگزاري است و خروجي مثبتي به همراه داشته است و در نظر داريم اين تجربه شيرين را در بخش فوتسال هم اجرايي کنيم.

وي با مهم شمردن برگزاري مسابقات ورزشي براي سنين پايه گفت: بسياري از مدارس فوتبال راغب به برگزاري ليگ نونهالان هستند تا شرايط انگيزشي در اين ورزش بالا برود و ما هم در همين راستا اقدام به برگزاري ليگ استاني خواهيم کرد.بيک وردي البرز را از معدود استان هاي فعال در زمينه برگزاري ليگ فوتسال عنوان کرد و گفت: اين ورزش طرفداران زيادي در البرز دارد و بر همين اساس تمام رده هاي سني داراي مسابقات ليگ هستند که اين اتفاق را در کمتر استاني شاهد هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي