جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3432- تاریخ : 1394/06/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)

 از گوشه و كنار 

ارائه تأييديه تحصيلي فقط از طريق دفاتر پيشخوان دولت

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت‌ آموزش‌ و پرورش گفت: تأييديه‌هاي تحصيلي از تاريخ 15 شهريور صرفاً از طريق دفاتر پيشخوان دولت عرضه مي‌شود.

به گزارش شاپرك، سيدمحمد بطحايي معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: از پانزدهم شهريور ارائه تمام تأييديه‌هاي تحصيلي فقط از طريق دفاتر پيشخوان دولت صورت مي‌گيرد.

وي افزود: در اجراي تفاهمنامه ميان وزارت آموزش و پرورش و دفاتر پيشخوان دولت در راستاي صدور تأييديه تحصيلي اين دفاتر در سراسر کشور با تجهيز امکانات لازم، آماده خدمات‌رساني هستند.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش‌ و پرورش خطاب به متقاضيان صدور تأييديه تحصيلي گفت:‌ از تاريخ 15 شهريور صدور تأييديه تحصيلي صرفاً از طريق دفاتر پيشخوان دولت در سراسر کشور انجام مي‌شود و بايد از مراجعه به دفاتر پستي خودداري شود.


بازگشت درس هدايت تحصيلي به مدارس

مديرکل امور تربيتي و مشاوره آموزش و پرورش گفت: درس هدايت تحصيلي که در سال هاي گذشته در پايه اول دبيرستان تدريس مي شد و بعدها حذف شد مجددا به شکل درسي مجزا به مدارس بازخواهد گشت.

ابوالقاسم عيسي مراد در گفت و گو با پانا در خصوص ضرورت توجه به هدايت تحصيلي و برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در اين باره اظهار کرد: با توجه به اينکه بحث هدايت تحصيلي در نظام آموزشي جديد با تغييراتي همراه بود و به پايه نهم منتقل شده است، بنابراين به موضوع حضور مشاوران نگاه ويژه‌اي شده است.

وي در ادامه افزود: امسال حضور مشاوران در تمامي مدارس متوسطه قطعي شده است و همچنين برنامه‌ها و دوره‌هايي براي آموزش آنان در نظر گرفته شده که برخي از آنان همچنان در حال اجراست.عيسي مراد با اشاره به اين موضوع که دوره هاي آموزشي براي مسئولين استان‌ها در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: آموزش‌هاي متفاوت هدايت تحصيلي حتي به شکل آنلاين در سامانه Moshaver.medu.ir وجود دارد که به طور مداوم با تغييراتي مواجه مي‌شود که مشاوران مي‌توانند از آن بهره گيرند.

مدير کل امور تربيتي و مشاوره تصريح کرد: در واقع اين سامانه محل گفتماني براي مشاوران خواهد بود.

وي همچنين در خصوص اختصاص درسي به موضوع هدايت تحصيلي گفت: در سال‌هاي قبل درس برنامه ريزي در پايه‌ي اول دبيرستان وجود داشت که درحال حاضر با توجه به تغييرات نظام آموزشي اين درس حذف شده و قرار بر اين است تا سال هاي آينده به شکل درس مجزا به موضوع هدايت تحصيلي و برنامه‌هاي مشاوره‌‌اي بپردازد.عيسي مراد از برگزاري برنامه‌هاي متفاوت پرورشي و مشاوره‌اي در طي سال تحصيلي خبر داد و گفت: همايش علمي تربيت با محورهاي مبتني بر برنامه هاي مشاوره‌اي در زمستان برگزار مي‌شود که هم‌اکنون فراخوان آن در سامانه اينترنتي آموزش و پرورش در بخش معاونت فرهنگي و پرورشي موجود است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون