جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3427- تاریخ : 1394/06/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

 كاغذ اخبـار 

پرداخت کمک هزينه دارو و درمان به فرهنگيان و دانش آموزان مبتلا به بيماري هاي خاص

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش از پرداخت کمک هزينه دارو و درمان به فرهنگيان و دانش آموزان بالاي 14 سال داراي مبتلا به سرطان و ms خبر داد.

به گزارش شاپرك، بطحايي اظهار داشت :بنياد امور بيماري هاي خاص ، با توجه به عقد تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با بيمه آتيه سازان حافظ ، کمک هزينه هاي دارويي به دانش آموزان مبتلا به بيماري سرطان و ms پرداخت مي کند..

بطحايي افزود:بنياد بيماري هاي خاص طبق ضوابط اين بنياد ،کمک هزينه دارويي و درماني به بيماران فرهنگي مبتلا به بيماري هاي خاص پرداخت مي نمايد.

لازم به ذکر است در متن تفاهم نامه اي که به امضاي سيد محمد بطحايي معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش و سعيد نمکي معاون آموزش و پژوهش بنياد امور بيماري هاي خاص رسيده است، آمده: اين تفاهم نامه به منظور استفاده از تجربيات ، توانايي هاي علمي ، حمايتي و درماني امور بيماري هاي خاص در جهت آموزش و درمان جامعه ي دانش آموزي و فرهنگيان کشور بر اساس همکاري مستمر طرفين و به منظور آموزش ، پيشگيري و درمان بيماران خاص مي باشد.

ثبت نام بيش از 11 ميليون دانش آموز در سامانه سناد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:تا سوم شهريور 11 ميليون و 974 هزار و 217 دانش آموز در مدارس کشور ثبت نام کرده اند.به گزارش شاپرك،علي زرافشان ، درباره آخرين روند ثبت نام مدارس، گفت: تا روز سوم شهريورماه 91 درصد دانش آموزان واجد شرايط ثبت نام شده اند که استان زنجان با 96 درصد و استان اصفهان با 87 درصد بيشترين و کمترين تعداد دانش آموزان ثبت نام شده را دارا هستند.

وي افزود:در راستاي اهميت مقوله آموزش در نظام تعليم و تربيت، آموزش نيروي انساني بسيار مهم است و انتخاب مدير و مربي بايد سرلوحه کار آموزش و پرورش باشد تا بتوان کيفيت آموزش را بالا ببرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: مدارس کشور به طور ميانگين روزانه 12 تا 15 ميليارد هزينه دارند و در صورت تصويب بودجه، مقرر شده 70 ميليارد تومان براي تجهيز مدارس ابتدايي، متوسطه و شبانه روزي صرف شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون