جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3394- تاریخ : 1394/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 كاغذ اخبـار 

فرصت 10 روزه براي ثبت نام در مدارس شاهد

مدير کل شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه نتايج اوليه ثبت‌نام پايه هفتم مدارس شاهد اعلام شده است، گفت:خانواده‌ها از اول مرداد ماه به مدت 10 روز فرصت دارند تا به مدارس مراجعه کنند.

به گزارش شاپرك، محمدحسين کفراشي مديرکل شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش همچنين اظهار داشت:نتايج اوليه ثبت نام پايه هفتم مدارس شاهد اعلام شد و دسترسي به نتايج از طريق سامانه saja.medu.ir امکان پذير است.

وي افزود: تا 20 تيرماه که امکان ثبت‌نام در پايه هفتم مدارس شاهد وجود داشت بالغ بر 83 هزار نفر از دانش‌آموزان در اين پايه ثبت‌نام کردند که ظرفيت پايه هفتم در مدارس شاهد تنها 27 هزار نفر است.

کفراشي با بيان اينکه نتايج اوليه ثبت‌نام پايه هفتم از روز گذشته 30 تيرماه با درج کد ملي و سريال شناسنامه در سامانه سجا امکان پذير است، تصريح کرد: خانواده‌ها از اول مردادماه 10 روز مهلت دارند تا به مدارس مراجعه کنند و ثبت‌نام فرزندانشان را انجام دهند.

وي گفت: در صورتي که خانواده‌ها در تاريخ اعلام شده به مدارس مراجعه نکنند و يا مدارک آنها با سيستم ثبت‌نام مغايرت داشته باشد، ثبت‌نام آنها منتفي مي‌شود و نفر بعدي که ذخيره است، توسط سيستم و به صورت آنلاين جايگزين نفر قبلي مي‌شود.

مديرکل شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد:‌ از يک تا 10 مرداد، مدارس شاهد موظف هستند ثبت‌نام‌ پايه هفتم را انجام دهند و پس از آن ثبت‌نام‌ها در سيستم ضبط شده و بعد از آن ثبت‌نام دانش‌آموزان در آن مدرسه قطعي اعلام مي‌شود.


فعاليت 2500 پايگاه انتخاب رشته در کشور

مديرکل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ بالغ بر 2500 پايگاه انتخاب رشته در کشور داريم و مسئولان مشاوره استان‌ها مسئول نظارت بر پايگاه‌هاي انتخاب رشته هستند.

به گزارش فارس، ابوالقاسم عيسي‌مراد مديرکل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش امروز در دوره آموزشي ـ توجيهي انتخاب رشته دانشگاه که با حضور مشاوران انتخاب رشته از سراسر کشور در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد در سخناني اظهار داشت: مشاوره يک فرصت طلايي براي جامعه علمي، تخصصي و حرفه‌اي بوده و کمکي به دانش آموزان است.وي با بيان اينکه هدايت تحصيلي يک پروژه نيست بلکه يک پروسه است، ادامه داد: اگر هدايت تحصيلي مي‌کنيم بايد به شخصيت دانش‌آموز توجه داشته باشم زيرا هدايت تحصيلي بدون نگاه کردن به شخصيت دانش‌آموز، ما را به اشتباه مي‌اندازد.

عيسي‌مراد با اشاره به اينکه بالغ بر 2500 پايگاه انتخاب رشته در کشور داريم، افزود: اين يک فرصت طلايي است و ما طرحي به نام طرح مدرس در حوزه مشاوره و تربيت داريم که بتوانيم بحث‌هاي حرفه‌اي را به آنها انتقال دهيم تا آنها نيز در استان‌ها آن را انتقال دهند و بر اين اساس تعاملي بين صف و ستاد ايجاد کنيم که بايد بازخورد آن با دقت و ظرافت مد نظر قرار گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون