جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3394- تاریخ : 1394/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 گوناگون 

براي يافتن حيات بيگانه آغاز مي شود؛

بزرگترين پروژه فضايي به سرپرستي «استفان هاوکينگ»

«استفان هاوکينگ» با همکاري ميلياردر روسي پروژه جديد و گسترده اي را براي شناخت بهتر کهکشان‌ها و يافتن حيات بيگانه آغاز کرده اند.به گزارش مهر، استفان هاوکينگ پروژه اي بالغ بر 100 ميليون دلار را با همکاري ميلياردر روسي «يوري ميلنر» آغاز خواهد کرد تا با استفاده از قدرتمندترين تلسکوپ هاي جهان اطلاعات جديدي را درباره ساير اجرام و همينطور زندگي فرا زميني به دست آورند.

هاوکينگ در رابطه با چگونگي اين پروژه گفت: « ما زنده ايم، باهوشيم پس بايد دانسته هاي خود را افزايش دهيم.»

محققان در اين پروژه به دنبال کسب اطلاعات جديد و متفاوتي در رابطه با حيات فرا زميني، شناخت ستاره ها، کهکشان هاي راه شيري و کهکشان هاي نزديک آن هستند. دانشمندان و کارشناسان فضايي از اين پروژه با عنوان مهم ترين پروژه تحقيقاتي ياد مي کنند که تاکنون براي يافتن حيات بيگانه ها و فرازميني ها انجام شده است.

کارشناسان فضايي در اين پروژه به دنبال تحليل مقادير بالايي از سيگنال هاي راديويي براي جستجوي حيات در ساير اجرام هستند. اين پروژه با جوايز يک ميليون دلاري نيز براي تشويق مخاطبان براي شرکت و همکاري در اين پروژه همراه خواهد بود. براي مثال، ارائه پيغام و پيام هاي ديجيتالي که به بهترين شکل بتواند سياره زمين را نشان دهد.

اين پروژه با کمک تلسکوپ هايي مانند تلسکوپ صد متري «رابرت سي.بايرد» در ويرجينياي غربي امريکا و تلسکوپ 64 متري پارکز در استراليا و رصدخانه Lick در کاليفرنيا که به جستجوي مخابره هاي ليزري مي پردازد، انجام خواهد شد. کارشناسان معتقدند، اين پروژه فضايي در حدود 50 برابر حساس تر از پروژه هاي پيشين و همينطور قدرت پوشش دهي 10 برابر وسيع تر نسبت به تحقيقات پيشين را دارد.

ميلنر اعلام کرد، جستجوها و يافته هاي جديد اين پروژه بسيار شفاف خواهند بود و به محض کشف اطلاعات جديد آنها را با جهانيان به اشتراک خواهيم گذاشت. هاوکينگ معتقد است براي پيشبرد هدف هاي اين پروژه بايد به تلسکوپ هاي بزرگ و مجهز و داده هاي عظيم دسترسي داشت تا بتوان يافته هاي جديدي را به دست آورد. هاوکينگ در خاتمه کنفرانس مطبوعاتي انجمن سلطنتي لندن گفت : « زمان آن فرا رسيده تا به سوالات بسياري که درباره حيات فرا زميني وجود دارد، پاسخ داده شود.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون