جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3376- تاریخ : 1394/04/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 سرمقاله 

 شما مي توانيد.........

مهدي طوسي

لابد با خودتان فکر مي کنيد که ما چرا اين همه به اوقات فراغت فکر مي کنيم و چرا اين همه در اين مورد مي نويسيم. آخر اگر به دقت به اين سه ماهه تعطيلات تابستاني فکر کنيد متوجه خواهيد شد که اگر درست برنامه ريزي شود فرزندان شما بعد از اين سه ماه مي توانند با موفقيت هاي چشمگيري مواجه شوند و در صورتي که در اين زمينه فکري اساسي نشود و اين اوقات به بطالت بگذرد يقين بدانيد که افسردگي کمترين آسيبي است که ممکن است دامنگير فرزند شما گردد. در بسياري از كشورها برنامه‌ريزي اوقات فراغت، از جمله برنامه‌هاي اولويت دار محسوب مي‌شود و مختص فصل خاصي از سال نيست. اين در حاليست كه در كشور ما مسئولان معمولاً مدت كوتاهي به تابستان مانده به فكر اوقات فراغت و برنامه‌ريزي براي آن مي‌افتند در حالي كه اين امر به طور حتم بي‌فايده خواهد بود.توجه به دو واقعيت، ماهيت اوقات فراغت را بيش از پيش آشکار مى سازد؛

اول اين که؛ طبق آمار رسمى درصد بالايي از جمعيت کشورمان در سنين نوجوانى و جوانى هستند.

و دوم؛ جوانان ما در مقايسه با بسياري کشورها، از تعطيلات طولانى تري برخوردارند.

کامپيوتر وسيله ي خوب و مفيدي براي استفاده در کار و يا براي استفاده ي دانش آموزان و دانشجويان است. همچنين مي توانيد از آن در اوقات فراغت تان استفاده کنيد. بعد از يک روز کاري سخت، با کمک کامپيوتر به اينترنت وصل شويد و علايق و سرگرمي‌هايتان را در آن جستجو کنيد. اينکه چگونه از کامپيوتر در اوقات فراغت تان استفاده کنيد، بستگي به اين دارد که مي خواهيد چه کاري با آن انجام دهيد.

مي توانيد خبرهايي که هر روز صبح در روزنامه مي خوانيد، شب قبل در اينترنت منتشر شده است. پس در زمان هاي استراحت بين کارتان، مي توانيد به کمک کامپيوتر از سايت هايي مثلGoogle News و Yahoo! News براي دريافت اخبار سراسر جهان استفاده کنيد.

مي توانيد بازي هاي کامپيوتري جديد، در انواع مختلف بازي هاي نقش آفريني، اکشن اول شخص، فانتزي و غيره به صورت گسترده وارد بازار مي شوند. بازي کردن راه خوبي براي از بين بردن استرس است و ذهن انسان را از مشکلات زندگي دور مي کند. اگر به اينترنت وصل شويد، مي توانيد از طريق بازي هاي آنلاين با افراد ديگري بازي و رقابت کنيد.

مي توانيد از طريق شبکه هاي اجتماعي که اين امکان را فراهم مي کنند تا راحت تر با آشنايان و دوستان قديمي تان در ارتباط باشيد؛ خودتان را سرگرم کنيد. مهم نيست آنها کجاي دنيا باشند. مي توانيد براي خودتان يک پروفايل بسازيد و مطالبي در مورد
علاقه مندي هايتان بنويسيد. اعضاي خانواده و دوستان قديمي تان را که آن ها هم در اين سايت ها پروفايل دارند از طريق جستجو کردن پيدا کنيد و با آن ها در ارتباط باشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون