جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3375- تاریخ : 1394/04/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 سينماکانون در شهرستان جم راه‌اندازي مي‌شود
 برگزاري نشست‌هاي مديرکل کانون بوشهر با فرمانداران 

 
با هدف گسترش ارتباط و بررسي راهکارهاي رفع مشکلات کانون پرورش فکري در شهر بوشهر، مدير کل کانون استان با فرمانداران نشست‌هايي را برگزار کرد.به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در نشستي مشترکي که زکيه اميرپور با حسن ابراهيمي فرماندار بوشهر داشت، طرفين به نقش موثر کانون در پرورش ذهن و انديشه کودکان و نوجوانان تاکيد کردند.

همچنين فرماندار بوشهر با بيان اين‌که ما به کار فرهنگي اعتقاد داريم و معتقديم بخشي از زير بناي پرورش کودکان در فضاي فرهنگ شکل مي‌گيرد، افزود : کانون بايد براي روستاها هم برنامه داشته باشد و فرزندان ساکن روستاها نبايد از برنامه‌هاي کانون بي‌بهره بمانند.در اين ديدار به نياز مردم خارگ و عاليشهر به يک مکان فرهنگي همچون کانون تاکيد و درباره‌ راه‌اندازي و احداث شعبه‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در اين دو شهر صحبت شد.

همچنين در ادامه اين ديدارها صبح روز چهارشنبه 3 تيرماه زکيه اميرپور مديرکل کانون استان در نشستي با عبدالنبي يوسفي فرماندار شهرستان گناوه، بر راه‌اندازي ساختمان مرکز فرهنگي‌هنري گناوه و توجه ويژه به کانون پرورش فکري جهت تحويل و واگذاري اين مرکز فرهنگي تاکيد ورزيد.اميرپور توجه مردم شهرستان به کانون جهت فراهم کردن اوقات فراغت ويژه فرزندان‌شان را قابل توجه و ستايش دانست و افزود: تلاش ويژه مربيان خوش ذوق مرکز گناوه در فعاليت‌هاي فرهنگي بستري مناسب را براي کودکان اين شهرستان در زمينه‌هاي مختلف فراهم آورده است.

يوسفي فرماندار گناوه نيز با تاکيد بر پرورش استعدادهاي ويژه کودکان بر شناخت مربيان نسبت به آداب و رسوم گذشتگان جهت ايجاد انگيزه در اعضاي کودک و نوجوان تاکيد کرد.

در حاشيه اين ديدار همچنين درباره جذب نيروهاي فعال در قالب تفاهم‌نامه با شهرداري نيز صحبت‌هايي مطرح شد.

اما در ادامه اين ديدارها مديرکل کانون پرورش فکري استان، در شهرستان جم حضور يافت و در سخناني از راه‌اندازي اولين سينماي کودک در شهرستان با حمايت فرماندار خبر داد.

زکيه امير پور در آيين افتتاحيه کلاس‌هاي تابستانه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان جم گفت: در حال حاضر بيش از 15 هزار نفر عضو فعال دختر و پسر در17 مرکز ثابت و2 مرکز مرکز سيار روستايي و کتاب‌خانه پستي با هدف کتاب‌رساني و امانت کتاب در سراسر استان بوشهر براي آينده سازان ايران اسلامي فعاليت مي‌کنند.

وي افزود: با توجه به سياست‌هاي کانون، کودکان و نوجوانان با هدايت مربيان متخصص و مجرب استعدادهاي فرهنگي، هنري و ادبي آن‌ها شناسايي و کشف مي‌شوند و با آموزش‌هاي به روز، اين استعدادها پرورش ‌مي‌يابند.

اميرپور با مطلوب توصيف کردن اقدامات و برنامه‌هاي کانون پرورش فکري شهرستان جم اظهار داشت: شهرستان جم در حوزه فکري و پرورش استعدادها عملکرد خوبي داشته است که اميدواريم اين روند روز به‌ روز‌ تقويت شود.

مدير کل کانون پرورش فکري استان بوشهر با تقدير از حمايت‌هاي همه‌جانبه فرماندار جم تصريح کرد: در سال گذشته حمايت‌هاي خوبي در بحث تکميل و تجهيز امکانات کانون پرورش فکري شهرستان از سوي فرماندار صورت گرفت که نشان از نگاه ويژه فرماندار به حوزه کودک و نوجوان دارد.

امير پور راه‌اندازي سينماي کودک در شهرستان جم را يکي از برنامه‌هاي سال جاري عنوان کرد و گفت: با حمايت فرماندار، تجهيزات لازم براي راه‌اندازي سينماي کودک در جم خريداري و اولين سينماي کودک در کانون پرورش فکري اين شهرستان راه اندازي مي‌شود. وي ابراز اميدواري کرد با تلاش و همراهي خوب مردم و مسوولين شهرستان جم، شاهد رشد و ارتقاي هر چه بيشتر حوزه فکري و پرورشي کودک و نوجوان باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون