جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3358- تاریخ : 1394/03/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 عضو کميته استعداديابي فدراسيون واليبال:
 اجراي طرح استعداديابي در دستور کار مناطق هشتگانه کشور  

 
عضو کميته استعداديابي فدراسيون واليبال کشور گفت: براي اجراي اصولي و دقيق طرح بزرگ استعداديابي واليبال نونهالان و نوجوانان در راستاي پشتوانه سازي تيم هاي ملي، مناطق هشت گانه کشور آماده همکاري با فدراسيون هستند.علي طاعي حق روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اجراي طرح بزرگ استعداديابي واليبال در دو رده سني زير 14 و 16 سال با ثبت نام بيش از هشت هزار نفر از سال 93 آغاز شده و پس از پيگيري مراحل اول و دوم 300 نفر انتخاب و به مرحله سوم دعوت شدند.

وي اظهار کرد: مرحله سوم طرح استعداديابي واليبال از 24 فروردين ماه در مجموعه ورزشي شهيد چمران به مدت 17 روز برگزار شد و استعدادهاي دعوت شده بر اساس آزمون هاي جسماني، مهارتي، پيکرشناسي، روحي رواني و ميزان آمادگي به سه گروه A، B و C تقسيم شدند.

طاعي حق افزود: با پايان يافتن امتحانات مدارس، تمرينات بازيکنان هر سه گروه از اواخر خرداد ماه به صورت منطقه اي و در هشت منطقه کشور آغاز مي شود.تمرينات بازيکنان سه روز در ماه و به صورت گردشي در استان هاي هر منطقه پيگيري مي شود و در هر منطقه چهار مربي استاني و يک ناظر از فدراسيون فعاليت مي کنند.

وي گفت: هيات واليبال آذربايجان غربي با حمايت هاي بي دريغ آقاي يدالله کارگرپيشه به عنوان رييس کميته آموزش 37 نوجوان مستعد را مورد شناسايي و پيکرسنجي قرار دادند که در نهايت 13 نفر به کميته استعداديابي فدراسيون واليبال معرفي شدند.

طاعي حق ادامه داد: کاريل داداش آده، ميلاد مجلس آرايي (پاسور)، سالار کارگرپيشه (ليبرو)، فرهان دارا، مرتضي شريفي، سينا اصغرپور، ارکان اصغر پور، امير صبري، فرشاد يوسفي، اميرحسين نيک عمل، معين محب، عرفان سقي تپه و رضا داداشي 13 بازيکن پذيرفته و معرفي شده از آذربايجان غربي براي شرکت در طرح بزرگ استعداديابي فدراسيون هستند.

300 استعداد دعوت شده به مرحله سوم استعداديابي بزرگ کشور از بيش از هشت هزار داوطلب اين رشته ورزشي انتخاب شدند که قرار است در نهايت ترکيب تيم ملي واليبال نوجوانان ايران در سال هاي 1395 و 1397 را تشکيل دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون