جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3355- تاریخ : 1394/03/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ارتقاي سيستم پخش سينماي کانون در بوشهر 

سينما کانون بوشهر با سيستم جديد پخش ديجيتال دور تازه فعاليت خود را آغاز کرد.به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان، سينماکانون بوشهر که از سال 80 با سيستم آنالوگ کار خود را به صورت جدي با اکران فيلم‌هاي روز سينمايي ايران آغاز کرده بود با تغيير سيستم سينمايي ايران پس از وقفه‌اي کوتاه با ارتقا به سيستم E & D Cinema کار خود را از سر گرفت. مراسم افتتاح اين سينما، چندي پيش با حضور مديرعامل کانون، مديرکل کانون استان و کارشناسان و مسوولان کانون کشور برپا شد.

به گفته محمدعلي يزدان‌شناس معاون اداره‌کل کانون استان در حال حاضر سينماهاي کشور با سيستم E-Cinema سينما فعاليت دارند که سينماکانون علاوه بر E-Cinema به D-Cinema که جديدتر و پيشرفته‌تر مي‌باشد تجهيز شده است .

زکيه اميرپور مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان بوشهر، هدف از راه اندازي و مجهز شدن اين سينما را به سيستم پخش ديجيتال صرفه‌جويي در هزينه‌ها علي‌الخصوص در انرژي و قطعات مصرفي و نيروي راه‌اندازي دانست و افزود: مطلوب بودن تصوير و صدا و به‌روزرساني تصاوير در ابعاد تصاوير بر اساس فرمت‌هاي روز دنيا، پخش صداي ديجيتال با فرمت دالبي ديجيتال 7 به 1 که در گذشته 5 به 1 و 6 به 1 بوده است، توانايي اتصال و ارتباط با آي تي و شبکه قابل توسعه به 5 تا 6 سينما از جمله مزاياي ديجيتال شدن سينماست. مديرکل کانون هزينه ديجيتال سينماکانون را چهارصد و بيست ميليون ريال اعلام کرد که از طريق اعتبارات عمراني استان پرداخت شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون