جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3337- تاریخ : 1394/02/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 ميز خبر 

پايان رقابت هاي تکواندو قهرماني خردسالان گيلان

رقابت هاي تکواندو قهرماني خردسالان استان گيلان ، با معرفي تيم ها و نفرات برتر در رشت پايان يافت .

در اين دوره از رقابت هاي يکروزه ، 136 تکواندوکار رده سني خردسالان از شهرها و بخش هاي مختلف استان در خانه تکواندو گيلان در رشت با هم به رقابت پرداختند .

در پايان اين مسابقات ، شروين رجبي و محمدمهدي توکلي از شفت ، اميرحسين نظري ، ماهان زيادي ، سالار آذربد و هومن زماني از بندرانزلي و راستين نصيري از خمام با غلبه برابر رقباي خود عنوان نخست را کسب کردند .

همچنين اميرحسين جهانده از آستانه اشرفيه ، محمدمهدي رکني و محمد حسين پوراسدي از رشت در اوزان مختلف نيز موفق به کسب عنوان قهرماني مسابقات تکواندو قهرماني خردسالان گيلان شدند .


رييس فدراسيون فوتبال:

مدرسه فوتبال نهادي مهم در خدمت نوجوانان و جوانان است

رييس فدراسيون فوتبال گفت:درگذشته هيچ برنامه مدوني براي ساماندهي و نظارت بر مدارس فوتبال وجود نداشت.علي کفاشيان،در جلسه شوراي آکادمي ملي فوتبال افزود : جا دارد تشکر ويژه اي از دکتر عليزاده و گل محمدي که اين کار پايه اي و ريشه اي را انجام داده اند، داشته باشم.

وي افزود : حدود هفت سال پيش فعاليتهاي آکادمي در اين زمينه آغاز شد و در آن زمان مدارس فوتبال تنها يک اسم بود و هيچ برنامه مدوني براي ساماندهي و نظارت بر آنها وجود نداشت.

رئيس فدراسيون فوتبال گفت : مدرسه فوتبال نهاد بسيار مهم در خدمت فوتبال است که پيش از اين به عنوان يک بنگاه اقتصادي و تنها با ديد در آمدزايي به آن نگاه مي کردند. اما درحال حاضر با تدوين آيين نامه، ارائه مجوز، برگزاري دوره هاي آموزشي، برگزاري مسابقات دوره اي و نظارت و ارزيابي بسيار خوب و موثر آکادمي ملي فوتبال و هيات هاي فوتبال استانها، اين مدارس ساماندهي شدند و اين زنجيره مهم در حال حاضر در خدمت فوتبال و پيشرفت آن قرار گرفته است. وي در ادامه افزود: هيچگاه نبايد از فعاليت هاي انجام شده راضي شد درست است که اقدامات خوبي انجام گرفته اما همه بايد در جهت بهبود مستمر اين مدارس تلاش کنيم.

کفاشيان افزود:آکادمي ملي فوتبال و کميته جوانان با يکديگر تعامل خوبي دارند و بايد با همکاري ساير بخش هاي مربوطه و بخصوص کميته آموزش، دوره هاي خوب، برنامه ريزي مناسب و مدوني را در اين زمينه داشته باشند. کفاشيان گفت: فعاليت در فوتبال پايه هميشه براي ما مهم بوده و تلاشهاي زيادي دراين زمينه انجام داده ايم اما نظر فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا بر اين است که فوتبال در رده هاي پايه بايد براي کودکان جنبه سرگرمي داشته باشد تا رقابت؛ به همين خاطر سال گذشته آخرين سالي بود که مسابقات آسيايي زير 14 سال به صورت مسابقه قهرماني برگزار شد و از سال جديد مجددا به صورت فستيوال که بيشتر جنبه سرگرمي و نه رقابت براي کودکان را دارد، برگزار مي شود.


مسابقه هاي قهرماني واليبال زير 23 سال آسيا

دختران جوان ايران از صعود به نيمه‌نهايي آسيا بازماندند

تيم ملي واليبال دختران زير 23 سال ايران با شکست برابر تايلند از صعود به جمع چهار تيم برتر آسيا بازماند.تيم ملي واليبال دختران ايران در آخرين بازي خود در مرحله يک هشتم مسابقه هاي قهرماني زير 23 سال آسيا به مصاف تايلند رفت که اين بازي در نهايت با برتري سه بر يک تايلند به پايان رسيد.

تيم ايران ست نخست اين بازي را با نتيجه 29 بر 27 به نفع خود به پايان رساند اما ست هاي بعدي را با نتيجه 25-19 ، 25-8 و 25 -13 به حريف واگذار کرد. دختران واليباليست ايران در دور اول فيليپين را شکست دادند و در دور دوم هم برابر تيم هاي ژاپن و چين تايپه شکست خوردند. تيم هاي ژاپن، کره جنوبي، چين و تايلند به جمع چهار تيم برتر مسابقه هاي قهرماني زير 23 سال آسيا صعود کردند.


پيروزي منتخب نوجوانان اردبيل مقابل تيم واليبال جوانان جمهوري آذربايجان

تيم واليبال جوانان جمهوري آذربايجان در ديداري دوستانه با تيم منتخب نوجوانان اردبيل، مغلوب ميزبان خود شد .در اين ديدار که در سالن شهيد آسماني ورزشگاه تختي اردبيل برگزار شد نوجوانان واليباليست اردبيلي با نتيجه سه بر صفر ميهمان خود را شکست دادند.

واليباليست هاي آذري در ديداري با تيم منتخب اردبيل که در شهرستان مرزي بليه سوار مغان برگزار شد با نتيجه سه بر يک مغلوب واليباليست هاي اردبيلي شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون