جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 در هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر صورت گرفت
 مذاکره براي پخش فيلم‌هاي کانون از يک شبکه تلويزيوني خارجي 

 تازه‌ترين فيلم‌هاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر تهران مورد استقبال برخي از شرکت‌کنندگان خارجي قرار گرفته است.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، يکي از شرکت‌هاي حاضر در اين بازار مذاکراتي را با نمايندگان کانون براي خريد امتياز پخش فيلم‌هاي کانون در يک شبکه تلويزيوني خارجي انجام داده است.

فاطمه محسني و مريم کشاورزي به عنوان نماينده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در غرفه کانون حضور دارند. در همين حال فيلم‌هاي پويانمايي «مومو» به کارگرداني‌هادي طبسي و رسول زرين، «پدربزرگ» به کارگرداني شيوا صادق اسدي «قلب مترسک» به کارگرداني غلامرضا کزازي و فيلم زنده «از ميان نور و تاريکي» به کارگرداني علي‌رضا چيتايي چهار فيلم کانون است که در ماه‌هاي اخير در برخي جشنواره‌ها و بازارهاي فيلم بين‌المللي در کشورهاي مختلف جهان به نمايش گذاشته شده است.

بر همين اساس هجدهمين بازار بين‌المللي فيلم فجر در کنار سي و سومين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر (بخش بين‌الملل) و در محل پرديس سينما ملت از روز 7 ارديبهشت آغاز و تا 12 ارديبهشت ادامه داشت.مجري بازار فيلم امسال حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي بود و در آن پنجاه و پنج خريدار خارجي و بيست و پنج تهيه کننده آثار سينمايي خارجي حضور داشتند.

در همين حال ميهماناني از هفتاد کشور جهان - که بخش زيادي از آنان را توزيع کنندگان و خريداران آثار تشکيل مي‌دهند - و تعدادي از مسوولان و برنامه‌ريزان جشنواره‌ها و تهيه‌کنندگان مهم بين‌المللي در اين بازار حاضر شدند. از ديگر مزاياي اين بازار فيلم وجود ويديو لايبراري (Video Library) براي پخش تمامي فيلم‌هاي شرکت کننده در بازار همراه با اطلاعاتي شامل بيوگرافي کارگردان، پوستر و عوامل فيلم، سال توليد و... با هدف سهولت در دست‌يابي به فيلم‌هاي مناسب براي مخاطبان بود و در کنار آن، هشت کارگاه تخصصي نيز برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون