جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 با حضور اعضا و مربيان کانون صورت گرفت:
 گرامي‌داشت روز ملي خليج فارس در هرمزگان 

 
همزمان با روز ملي «خليج فارس»، مراکز کانون در استان‌ هرمزگان برنامه‌هاي متنوعي را در ساحل و دريا اجرا کردند.در اين روز، اعضاي مجتمع آفرينش کانون در بندرعباس با حضور در گلزار شهدا و اهداي گل ياد و خاطره شهيدان خليج فارس را زنده نگه داشتند.

در اين ويژه‌برنامه که با حضور شهردار استان هرمزگان و ديگر مسوولان استاني برگزارشد اعضاي کانون با آرمان‌هاي شهداي خليج فارس آشنا شدند.

ناهيد پذيرايي مسوول مجتمع آفرينش بندرعباس درجمع اعضا گفت: نام خليج فارس براي ما ايرانيان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي هدف از حضور اعضاي مجتمع آفرينش در گلزار شهدا را گرامي‌داشت ياد و خاطره شهيدان خليج فارس دانست که با نثار جان‌شان نام خليج هميشه فارس را براي ما جاودان کردند.

پذيرايي در ادامه افزود: توجه کودکان و نوجوانان به جايگاه رفيع شهدا به خصوص شهداي خليج فارس که سبب جاودانگي نام خليج فارس در دنياي کودکان و نوجوانان اين مرز و بوم شده، از اهميت بالايي برخوردار است. شيدا ناجي مربي فرهنگي مجتمع آفرينش نيز در ادامه طي سخناني، ضمن بيان علت نام‌گذاري روز 10 ارديبهشت به عنوان روز ملي خليج فارس گفت: اين روز مقارن با خروج بيگانگان از مرزهاي آبي سرزمين‌مان است که با رشادت‌هاي جوانان اين مرز و بوم توانستند حريم کشور را حفظ کنند.

در اين برنامه اعضا با اهداي گل به شهداي خليج فارس اداي احترام کردند.

اعضاي کانون هرمزگان در همين حال با حضور در ساحل سيريک، با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي اين روز را گرامي داشتند.

اين برنامه با حضور فرماندار، امام جمعه، ديگر مسوولان دستگاه‌هاي اجرايي، و حضور پر شور مربيان و اعضاي کانون سيريک در ساحل اين منطقه برگزار شد.

در اين روز، فرماندار سيريک با اشاره به اين‌که روز ملي خليج فارس روزي بزرگ و مهم براي ما ايرانيان است، از تلاش مربيان کانون سيريک جهت اجراي اين برنامه تقديرکرد.

در اين مراسم که با مديريت اجرايي کانون پرورش فکري سيريک برگزارشده بود مسوولان شهرستان در کنار کودکان و نوجوانان به ساخت قايق کاغذي پرداختند و با نوشتن متن ادبي با موضوع خليج فارس بر روي آنها، قايق‌ها را به آب انداختند.

برگزاري ايستگاه نقاشي و کارگاه نوشتن جملات ادبي با موضوع خليج فارس، نوشتن طومار 5 متري با طراحي نقشه ايران، تشکيل زنجيره انساني و رنگ‌آميزي پرچم ايران در ساحل سيريک از جمله فعاليت‌هاي انجام شده در اين مراسم بود.

در پايان نيز يکي از اعضاي پسر کانون بيانيه روز ملي خليج فارس را قرائت کرد و پرچم 30 متري ايران در ساحل مکران به اهتزاز آمد.

کودکان و نوجوانان جزيره لارک نيز همزمان با روز ملي خليج فارس ميزبان کانوني‌ها شدند. بر اين اساس، در اين روز، کارشناسان و مربيان کانون استان هرمزگان با حضور در جزيره لارک اين روز را گرامي داشتند.

در ابتداي مراسم جشني با حضور مسوولان جزيره در سالن دبستان اين جزيره برگزار شد که گروه نمايش «کالنگ» متشکل از اعضاي ارشد کانون با اجراي نمايش "چادر من" به هنرنمايي پرداختند.

قصه‌گويي، نمايش فيلم، اجراي مسابقات مختلف فرهنگي، اجراي سرود توسط دانش‌آموزان کلاس اول دبستان از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده در اين روز بود.

در ادامه اين برنامه تمامي دانش‌آموزان با همراهي رييس شوراي اسلامي جزيره لارک، کارکنان کانون، مدير دبستان و دبيرستان صدوقي جزيره در ساحل جزيره لارک زنجيره انساني را تشکيل دادند.

آموزش و ساخت مجسمه‌هاي شني توسط مربيان کانون با همراهي دانش‌آموزان از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در اين روز بود.

همچنين مربيان کانون با بيان چگونگي آزادسازي خليج فارس از دست استعمارگران ايام و وقايع را به دانش‌آموزان يادآوري کردند.

اين برنامه با همکاري شوراي اسلامي جزيره لارک، مديريت دبستان و دبيرستان صدوقي و با حضور60 نفر از دانش‌آموزان مقطع دبستان و دبيرستان جزيره برگزارشد. بخشدار جزيره لارک نيز به پاس همدلي کانوني‌ها با کودکان و نوجوانان لارک از کارشناسان ومربيان کانون با اهداي لوح سپاس تقدير کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون