جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 شاماني در مراسم معرفي مدير کل آموزش و پژوهش:
 يادگيري در جهان امروز مبناي دانايي و قدرت است 

 
دانايي مبناي قدرت است و در جهان رو به تغيير امروز، تنها کشورهايي مي‌توانند حرف اول تغييرات سياسي و اقتصادي را بزنند که خود را در زمره توليدکنندگان دانش قرار داده باشند. محمدعلي شاماني در نشست معرفي عليرضا کرماني به عنوان مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون، تاکيد کرد در دنياي پيش رو اگر نگاه ما از ديروز نشات بگيرد در فرداي ما تغييري ايجاد نخواهد شد، در حالي که اگر بخواهيم در جغرافياي سياسي و اقتصادي جهان امروز در زمره توليدکنندگان دانش قرار بگيريم، مبناي اين تلاش يادگيري و آموزش است.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي آموزشي کانون، به همکاران خود گفت: شما يکي از بهترين کارهاي عالم را بر عهده داريد چرا که مربيان کودکان را آموزش مي‌دهيد و مسايل کودکي را در حوزه جامعه‌شناسي و ادبيات کودک با آنان مطرح مي‌کنيد و البته پاسخ‌هاي متفاوتي را هم به دست مي‌آوريد و اين، مجموعه شما را به يک مجموعه راهبردي تبديل مي‌کند.

معاون فرهنگي کانون کار آموزش و پژوهش را پراهميت عنوان کرد و افزود: فعاليت‌هاي شما بن‌مايه دانايي است و فرآيند يادگيري همکاران را تسهيل مي‌کند. اميدواريم بتوانيم از اين راه حس خوبي را در ميان همکاران به وجود آوريم و آن‌ها را از لذت و حس دانايي سرشار کنيم.

شاماني از علي‌رضا کرماني مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون به عنوان مديري باسواد، فاضل، آشنا با کانون و مهربان ياد کرد که مهم‌ترين دغدغه‌اش کودکي است و کمتر کسي - به ويژه در حوزه جامعه‌شناسي کودک - تا اين حد مانند او داراي دغدغه است.

وي از خدمات بهمن کاظمي مديرکل سابق و پيشکسوت کانون نيز در اين مسووليت قدرداني کرد و گفت: از طرف مديرعامل کانون و همه بچه‌هاي ايران از شما قدرداني مي‌کنيم.

علي‌رضا کرماني مديرکل جديد آموزش و پرورش کانون نيز با تاکيد بر اين نکته که متوجه مسووليت خطير خود در مجموعه کانون هست، يادآور شد کساني در همه اين سال‌ها خشت بر خشت کانون نهاده‌اند و من هم اميدوارم بتوانم خشتي بر اين بنا اضافه کنم.

وي ادامه داد: با مجموعه کانون غريبه نيستم و 20 سال در حوزه کودک فعاليت کرده‌ام و بيشتر مطالعات و تاليفات من به اين حوزه اختصاص دارد. همين جا از همه همکارانم مي‌خواهم که به من کمک کنند تا بتوانيم با صميميت - که مهم‌ترين ويژگي کارکنان کانون است - و البته جديت سازماني، کارها را به خوبي پيش ببريم.

بر اساس اين گزارش بهمن کاظمي مديرکل سابق آموزش و پژوهش کانون نيز با بيان خاطراتي از 35 سال فعاليت در کانون به عنوان عضو، مربي، کارشناس، پژوهشگر و مدير تاکيد کرد که اين تعلق سازماني تعهد ايجاد مي‌کند و من تلاش کردم در همه اين سال‌ها احساس بچه‌ها را درک کنم و به آن‌ها بگويم: «دوست‌تان دارم.»

وي که به جمع همکاران پيش‌کسوت و بازنشسته کانون پيوسته است تاکيد کرد: وقتي برنامه‌هاي آموزشي به نتيجه مي‌رسد که نياز مربيان را شناسايي و از آن حمايت کنيم. وقتي اين نياز برانگيخته شد آن‌ها به سمت مطالعه و کتاب‌خواني مي‌روند.

در اين مراسم که تعدادي زيادي از همکاران و کارشناسان آموزش و پژوهش کانون حضور داشتند برخي از کارشناسان و يکي از بازنشستگان اين مجموعه در سخناني از خدمات مديرکل سابق اين مجموعه قدرداني کردند.

خواندن متن لوح تقدير مديرعامل و حکم انتصاب مديرکل جديد و اعطاي اين لوح‌ها پايان بخش اين آيين بود.

عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل کانون روز هفتم ارديبهشت 1394 و بر اساس پيشنهاد معاون فرهنگي با صدور حکمي عليرضا کرماني را که داراي سوابق متعدد اجرايي، آموزش و پژوهشي است به عنوان مديرکل جديد آموزش و پژوهش کانون منصوب کرد.

وي در اين حکم از مديرکل جديد خواسته است با بهره‌مندي از مشارکت و هم فکري صاحب‌نظران و کارشناسان نسبت به کيفيت بخشي آموزش مربيان، کارشناسان و مديران و طراحي و اجراي پژوهش‌هاي مورد نياز و کاربردي کانون اهتمام ورزد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون