جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 محمود دولت‌آبادي در نمايشگاه 

 
محمود دولت‌آبادي گزيده‌اي از شاهکارهاي نثر کلاسيک فارسي را در قالب يک کتاب منتشر مي‌کند که در نمايشگاه کتاب عرضه خواهد شد.به گزارش ايسنا، اين کتاب که «تا سرِ زُلفِ عروسانِ سخن» نام دارد حاصل سال‌ها تدقيق و بازخواني نويسنده‌ي «کليدر» و «روزگار سپري‌شده‌ي مردم سالخورده» است در ادبيات کلاسيک ايران. دولت‌آبادي در مقدمه‌اي اين انتخاب را «به‌گزينِ نثرِ فارسي» ناميده و درباره‌ي انتخاب‌هاي خود توضيح داده‌ است.

"از سرِ زُلفِ عروسانِ سخن» شامل قطعه‌هايي از متون نثر کلاسيک فارسي عمدتا بين قرن چهارم هجري شمسي تا دوازدهم است. دولت‌آبادي در اين کتاب تکه‌هايي از آثاري مانند «تاريخِ بلعمي»، «تاريخِ طبري»، «نوروزنامه»، «تاريخِ بيهقي»، «سياست‌نامه»، «گلستان سعدي»، «هزارويک‌شب» و... را کنار هم آورده است؛ متوني که در سال‌هاي نويسندگي‌اش بيش از همه با آن‌ها حشرونشر داشته‌ است. دولت‌آبادي در سال‌هاي اخير برخي تجربه‌هايش در حوزه‌ي ادبيات کلاسيک را در اختيار مخاطبان گذاشته که آخرين‌شان داستان «حسنک وزير» با تحشيه و صداي او بوده که مدتي‌ است منتشر شده‌ است.

در روزهاي برپايي بيست‌وهشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران برخي از آثارِ تجديدچاپ‌شده‌ي اين نويسنده را هم عرضه خواهد شد."تا سرِ زُلفِ عروسانِ سخن» اولين گزيده‌ي دولت‌آبادي از متون کلاسيک ايران به شمار مي‌رود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون