جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 تجديد نظر در متون کتاب‌هاي درسي 

 مديرکل دفتر تأليف کتاب هاي درسي ابتدايي و متوسطه نظري از تجديد نظر در متون کتاب‌هاي درسي خبر داد. به گزارش مهر؛ محمود اماني طهراني گفت: به طور معمول هر کتاب درسي هر 5 سال يکبار بايد مورد تجديد‌نظر اساسي قرار گيرد و هر 10 سال يکبار کتاب جديد التأليف، جايگزين کتاب قبلي شود، که البته در اين قاعده ممکن است استثناء هم باشد. زيرا از کهنه‌شدن مطالب درسي بايد جلوگيري شود و همچنين عکس‌هاي کتاب‌ها بايد به‌روز باشد. به عنوان مثال اگر بخواهيم درباره تهران امروز نوشته‌اي داشته باشيم، بايد با خودداري از عکس‌هاي قديمي، تصاوير جديدي از تهران را چاپ کنيم.

وي با تأکيد بر اهميت طراحي و گرافيک کتاب‌هاي درسي مي‌افزايد: يکي از مسئوليت‌هاي گروه‌هاي درسي، بازنگري‌هاي مستمر و مراقبت دائم از محتواي کتاب‌هاي درسي است تا به محض آگاهي از دانش‌ جديد، مطالب آن وارد کتاب‌ها شود. به عنوان مثال، بعد از پديد‌آمدن زيست شناسي مولکولي، در اين درس بازنگري صورت گرفت و زيست‌شناسي دوره متوسطه به ويژه سال آخر پيش دانشگاهي، منطبق با علم روز و زيست شناسي ملکولي شد.

اماني افزود:همچنين مسايل روز و پاسخگويي به شبهات و آموزه‌هاي ديني و نيازهاي روز آن، مورد توجه قرار مي‌گيرد و يا در کتاب درسي تاريخ به موضوع نهضت بيداري اسلامي هم پرداخته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون