جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

عراق حريف امروز تيم بسکتبال نوجوانان

تيم ملي بسکتبال نوجوانان کشورمان امروز مسابقات غرب آسيا به مصاف عراق مي‌رود.

قرعه‌کشي مسابقات مرحله دوم رقابت‌هاي نوجوانان زير 15 سال غرب آسيا برگزار شد که تيم ملي کشورمان در نخستين بازي خود به مصاف لبنان رفت و در دومين بازي برابراردن قرار گرفت و امروز يکشنبه در سومين بازي برابر عراق بازي خواهد کرد.

4 تيم ايران، لبنان، اردن و عراق در اين رقابت‌ها به صورت دوره‌اي با يکديگر بازي مي‌کنند.

برنامه مسابقات به شرح زير است.

يکشنبه 13 ارديبهشت

ايران........................................................................................ عراق

اردن ....................................................................................... لبنان


براي هدايت تيم جوانان

سرمربي تيم ووشوي بانوان وارد تهران شد

سرمربي چيني تيم ملي ووشوي جوانان در بخش سانداي بانوان وارد تهران شد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛‌ خانم "ژانگ يو جيه" دارنده مدال طلاي جهان در سال 2005 و قهرمان جام جهاني 2006 از طريق فرودگاه امام خميني (ره) وارد تهران شد و مورد استقبال تني چند از مسئولان فدراسيون قرار گرفت.قرارداد رسمي ژانگ يو جيه روز يکشنبه (13 ارديبهشت ماه) به امضا خواهد رسيد تا اين مربي به صورت رسمي کار خود را آغاز کند.

وي علاوه بر قهرماني جهان و جام جهاني، از سال 2009 هدايت تيم استان خنان چين را برعهده داشته و قهرمانان زيادي زير نظر وي پرورش يافته اند.اين مربي هدايت تيم ووشوي جوانان بانوان ايران در بخش ساندا را براي حضور در مسابقات آسيايي و جهاني برعهده خواهد داشت.


براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا ؛

تيم ملي زير 23 سال واليبال ايران راهي ميانمار مي‌شود

تيم ملي واليبال زير 23 سال مردان براي شركت در نخستين دوره مسابقات قهرماني آسيا 18 ارديبهشت راهي ميانمار مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، تيم ملي كشورمان جمعه 18 ارديبهشت از طريق فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) راهي قطر مي شود و پس از توقفي هشت ساعته در اين كشور، دوحه را به سمت ميانمار ترك مي كند.

بازيكنان و كادر فني تيم ملي در مدت توقف در قطر، در يكي از هتل هاي اين كشور استراحت مي كنند تا اين توقف طولاني، خستگي آن ها را افزايش ندهد.كاروان تيم ملي زير 23 سال ايران ساعت 8 صبح شنبه 19 ارديبهشت به وقت محلي به شهر يانگون پايتخت ميانمار مي رسد و سپس با اتوبوس، مسير چهار ساعته تا شهر نايپيداو محل برگزاري رقابت ها را طي مي كند.

امير مهدي نفر سرپرست تيم ملي درباره برنامه هاي تيم پيش از اعزام به ميانمار گفت: بازيكنان تا بعد از ظهر17 ارديبهشت تمرينات خود را زير نظر كادر فني در تهران پيگيري مي كنند.وي در پاسخ به اين سوال كه اسامي 12 بازيكن اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا چه زماني مشخص مي شود؟ اظهار داشت: كادر فني هنوز در حال بررسي عملكرد بازيكنان در اردوها و مسابقات تداركاتي است و به احتمال فراوان فهرست تيم ملي چهارشنبه 16 ارديبهشت اعلام خواهد شد.

نخستين دوره مسابقات واليبال زير 23 سال قهرماني مردان آسيا از 22 تا 30 ارديبهشت در ميانمار برگزار مي شود و تيم ملي كشورمان در گروه B با تيم هاي قطر، فيليپين و هند رقابت مي كند.


رقابت هاي اسکواش قهرماني آسيا

پيروزي مقتدرانه بازيکن زير 19 سال ايران

نخستين روز مسابقات اسکواش قهرماني آسيا در کويت با دو پيروزي براي اسکواش بازان ايراني سوگل ثمودي و محمد رضا صادق پور پايان يافت.به گزارش فدراسيون اسکواش، در بخش زنان اين رقابت ها سوگل ثمودي در نخستين بازي خود با حريفي از ماکائو حريفش را مقهور حرکات ماهرانه اش کرد.

ثمودي بازيکن زير 19 سال ايران است و با کسب اجازه ورود به انتخابي بزرگسالان توانست به همراه تابا تقوي به مسابقات قهرماني بزرگسالان آسيا اعزام شود. همزمان با اين رقابت تابا تقوي در رويارويي با حريفي از کره جنوبي بازي را واگذار کرد.محمد رضا صادق پور نفر نخستين بود که براي ايران به ميدان رفت و در ديدار نخست خود برابر حريفي از فلسطين در حالي به پيروزي رسيد که بازيکن فلسطيني به ميدان نيامد.صادقپور در مرحله بعد مقابل فرهان زمان از اسکواش بازان صاحب نام اسيا شکست خورد.نويد ملک ثابت در بازي نخست خود به مصاف حريفي از عراق رفت و محمد حسين سنايي کاپيتان تيم ملي نيز با اسکواش باز کره جنوبي پيکار کرد که هر دو ورزشکار کشورمان اين بازي هاي بسيار نزديک را سه بر 2 به حريفان خود واگذار کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون