جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 ايستگاه 

قسمتي از يک کتاب طنز

کتاب «کافه عَشَقه» مجموعه نثر طنز نوشته عليرضا لبش طنز نويس معاصر که توسط انتشارات مرواريد به چاپ رسيد از آثار در خور توجه در اين حوزه محسوب مي شود. اين کتاب شامل سه قسمت: کرسي، بالش و پشتي و شب چره مي باشد. کودکي مسعود کيميايي، کودکي عادل فردوسي پور، کودکي جي کي رولينگ و ديگر شخصيت هاي مشهور تاريخي و هنري از مطالب مختلف اين کتاب مي باشد.

قسمت هايي از کتاب کافه عشقه :

قوانين عجيب کشورهاي غريب

در استراليا هر کانگوروي مرده‌اي که پيدا کنند کيسه‌اش متعلق به ملکه انگلستان است. مي‌گويند ملکه انگلستان فقط با کيسه کانگرو خودش را کيسه مي‌کشد.

در کره شمالي هر کس که خانه‌اش را رو به جنوب بسازد بايد هر صبح که از خواب بيدار شد انگشت لايکش را به نشانه اعتراض رو به جنوب بگيرد و بگويد مرگ بر امپرياليسم جهان خوار.

در چين اگر خانواده‌اي بيش از يک بچه به دنيا بياورد بايد اسم بچه دوم را بگذارد از دست در رفته. اسم بچه سوم را بگذارد: بدشانسي بزرگ. از بچه چهارم به بعد والدين بايد اسم خودشان را عوض کنند. اسم مرد را بگذارند: شل مغز. اسم زن را بگذارند: توليدي. بچه چهارم را هم ول کنند تا اسمش بشود نيو فولدر.

در برزيل هر بچه‌اي که به دنيا مي‌آيد بايد پدرش يک طرف دروازه فوتبال بايستد و مادرش طرف ديگر دروازه و بچه را تو هوا پرتاب کنند و به هم پاس بدهند و بگويند: ما شا ا... ماشا ا... فوتباليست مي‌شه ايشا ا...

در آرژانتين هر کس بگويد دست خدا به همراهت به گلي که مارادونا با دست به تيم فوتبال انگليس زده اشاره کرده و بايد برود دست مارادونا را ببوسد و از او حلاليت بطلبد و گرنه به شش ماه توپ جمع کردن پشت دروازه محکوم مي‌شود.

در کلمبيا هر کس بگويد از مارکز بهتر داستان مي‌نويسم. مي‌گويند: بيا بنويس. اگر نتوانست صد سال ديگر به او وقت مي‌دهند.

در افغانستان هر کس از صداي انفجار شکايت کند به شکايتش رسيدگي مي‌کنند و به او مي‌گويند آفرين. گوش‌هايت خيلي خوب مي‌شنوند.

در اسکاتلند هر مردي دامن کوتاه بپوشد توسط گشت اسکاتلنديار دستگير مي‌شود.

در برزيل اعضاي همه سفارتخانه‌ها را چک مي‌کنند که اختلاف فرهنگي نداشته باشند.

در آنگولا عضويت در صفحه منحوس فيس بوک جرم محسوب مي‌شود و هر کس در صفحه فيس بوک عضو شود اعضاي درجه يک خانواده اش را در ملا عام لايک مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون