جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 رصد خانه 

اجراي پروژه پيشگيري از ايدز با مشارکت جوانان هلال احمري

رئيس سازمان جوانان هلال احمر از امضاي تفاهم نامه همکاري ميان سازمان جوانان هلال احمر و مرکز مديريت بيماري واگير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به منظور آموزش اعضاي جوان هلال احمر در زمينه پيشگيري از ابتلا به بيماري ايدز(HIV) خبر داد. به گزارش ايسنا، دکتر وحيد قبادي دانا در اين باره گفت:اين تفاهم نامه به منظور آموزش جوانان و آشنايي آن‌ها با بيماري ايدز امضاء شده است و در راستاي آن جوانان در گروه هاي مختلف آموزش مي بينند و به اعضاي ديگر در استان هاي مختلف اين آموزش ها را انتقال مي‌دهند.

وي با بيان اينکه با امضاي اين تفاهم نامه جوانان علاوه بر آموزش به گروه هاي همسال خود به ساير اقشار جامعه به صورت چهره به چهره اين آموزش ها را انتقال مي دهند، اذعان کرد:اين تفاهم نامه در راستاي وظايف سازمان جوانان جمعيت هلال احمر مبني بر کاهش آلام بشري و تامين سلامت و زندگي انسان ها، پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و براي بهره‌گيري از ظرفيت بالاي داوطلبان جوان هلال احمر در سطح کشور، جلوگيري از گسترش ايدز و همچنين استفاده مناسب از ظرفيت هاي وزارت بهداشت در زمينه آموزش هاي پيشگيري از ايدز و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي امضاء شد. رئيس سازمان جوانان هلال احمر در مورد موضوعات تفاهم نامه نيز تصريح کرد:ترغيب، تسهيل و ترويج فعاليت‌هاي آموزشي در قالب برنامه پيشگيري اوليه از ايدز با تاکيد بر مشارکت جوانان به منظور کاهش آسيب پذيري افراد و جوامع، برنامه ريزي و آموزش اعضاء با محوريت خدمات آموزشي در زمينه HIV و آموزش مهارت هاي زندگي، توسعه مشارکت اعضا در فعاليت هاي مرتبط با ايدز و نيز کمک به افزايش آگاهي در زمينه HIV، انجام پژوهش هاي مشترک در حوزه ايدز و بيماري هاي مقاربتي موضوعاتي است که در اين تفاهم نامه آمده است.

به گفته قبادي دانا تهيه محتواي آموزشي ويژه مخاطبان مختلف جمعيت هلال احمر و به زبان هاي متفاوت و برگزاري کمپين هاي اطلاع رساني ايدز از ديگر موارد موجود در اين تفاهم نامه است.

وي يادآور شد: اجراي پژوهش هاي مشترک در زمينه موضوعات مرتبط با جوانان و مورد توافق طرفين و برگزاري سمينارها و همايش هاي علمي مشترک از ديگر موارد موجود در اين تفاهم نامه است که هر دو سازمان موظف به انجام آن هستند.

همچنين بر اساس اين تفاهم نامه، کارگروه ويژه اي متشکل از کارشناسان ستاد (معاونت آموزش و پژوهش سازمان جوانان و مرکز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت) به منظور برنامه ريزي و نظارت بر حسن انجام برنامه ها و تهيه مطالب آموزشي، ارائه گزارش از روند فعاليت‌ها،برنامه هاي آموزشي، شناسايي و ارزيابي نقاط قوت و ضعف برنامه ها در سازمان جوانان هلال احمر تشکيل مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون