جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3332- تاریخ : 1394/02/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 واکنش زبان پس از هر بار چشيدن غذا 

يک گروه بين‌المللي از محققان به رهبري دانشمندي از دانشگاه هاروارد براي نخستين‌بار نقشه تصويري زنده از غدد چشايي روي زبان را ارائه کرده‌اند که نشان مي‌دهد، پس از هر بار چشيدن غذا، چه اتفاقي رخ مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، محققان، تصاوير منفرد از سلول‌هاي زبان موش را با استفاده از سيستم ميکروسکوپي جديدي طراحي کرده‌اند که نشان مي‌دهد، چگونه هر سلول متفاوت غدد چشايي براي تمايز قايل شدن بين پنج گروه طعم‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

تاباندن يک ليزر درخشان مادون قرمز بر روي زبان موش باعث شد تا بخش‌هاي مختلف آن به همراه مولکول‌هاي طعم بدرخشند.دانشمندان با استفاده از روشي موسوم به «ميکروسکوپ چند فوتوني درون بدن» توانستند سلول‌هاي چشايي منفرد را در هر غده شناسايي کنند.

آن‌ها همچنين توانستند سلول‌هاي خون را در عمق 240 ميکروني زير سطح زبان مشاهده کنند.بيش از 2000 غدد چشايي در زبان انسان وجود دارد که مي‌توانند بين حداقل پنج طعم شور، ‌شيرين، تلخ، ترش و خوشمزه تمايز قائل شوند اما ارتباط بين اين همه سلول چشايي در يک غده چشايي تاکنون ناشناخته باقي مانده بود. محققان با اين ابزار تصويربرداري جديد نشان داده‌اند که هر غده چشايي از سلول‌هاي چشايي براي طعم‌هاي مختلف برخوردار است.

اين دستاورد به تکميل تحقيقات اخير ساير گروه هاي پژوهشي مي‌پردازد که مناطق مغزي مرتبط با طعم را شناسايي کرده بودند. جالب اينجاست که نتايج آن‌ها نشان داد، سلول‌هاي چشايي نه تنها به مولکول‌هاي در تماس با سطح زبان، بلکه به مولکول‌هاي درون جريان خون واکنش نشان مي‌دهند.محققان اميدوارند بتوانند ابزاري را براي نظارت بر مغز در زمان تصويربرداري از زبان توليد کنند تا کل فرآيند حس چشايي را پيگيري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون