جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3305- تاریخ : 1393/12/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 از گوشه و كنار 

عضو كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر خبر داد:

صدور كارت هاي چند منظوره هوشمند براي دانش آموزان

به گزارش شاپرك، عضو كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر در ارتباط با تصميمات اتخاذ شده شهرداري در خصوص طرح ترافيك براي دانش آموزان گفت: در خصوص طرح ترافيك براي دانش آموزان جلساتي داشتيم، با پيشنهاد اينجانب مصوب شد كه كارت هاي چند منظوره هوشمند صادر كنيم كه در مترو، اتوبوس هاي BRT، مجموعه هاي ورزشي و مراكز خريد استفاده گردد و علاوه بر آن ها قابليت دريافت وجه نقد از بانك ها را نيز داشته باشد.

وي در ادامه گفت:در سال آينده شهرداري تهران بودجه اي بالغ بر 30 ميليارد تومان به مناطق آموزش و پرورش شهر تهران تخصيص خواهد داد.اسماعيل دوستي در خصوص اينكه شهرداري چه امكاناتي براي دانش آموزان استثنايي فراهم كرده است؟ گفت:ما امسال نسبت به سال گذشته در حدود 60 تا 70 درصد بودجه آموزش و پرورش را در مناطق رشد داده ايم، يعني در حدود 30 ميليارد تومان در سال آينده بودجه در نظر گرفته شده است.

عضو كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر در خصوص فعاليت هاي مختلفي كه دارد افزود: در روزهاي چهارشنبه هر هفته بازديد از پروژه هاي شهرداري داريم .دوستي درباره اينكه چه تفاوتي بين بازديدهاي ايشان با مسجد جامه اي وجود دارد بيان داشت: بازديدهاي مسجد جامه اي بيشتر با عنوان تهران گردي، آثار باستاني، محله هاي قديمي است، و ما از پروژه هاي فعلي، پيشرفت پروژه هاي شهرداري، خدمت مناطق به مردم و ... بازديد بعمل مي آوريم.

وي ادامه داد:تا كنون آموزش و پرورش و دانشگاه ها تنها 500 الي 600 هزار نفر كارت مورد ذكر را دريافت کرده اند.كه بايد ليستي از دانش آموزان و دانشجويان براي صدور كارت هوشمند به ما ارائه دهند، كه البته شهرداري با تقبل هزينه زيادي اقدام به اين كار کرده است.

دوستي گفت:معاونت اجتماعي و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران براي ايام عيد برنامه هاي بسيار متنوعي دارد و از آنجايي كه تهران مناطق گردشگري بسيار زيبايي دارد كه البته به همين دليل خود بنده نيز در ايام عيد در تهران حضور دارم، تسهيلات ويژه اي براي گردشگران و شهروندان ساكن در شهر تهران در نظر گرفته شده است.


معاون وزير آموزش و پرورش خبرداد

افزايش 150هزار توماني حقوق معلمان

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش استفاده از واژه "واگذاري" را در طرح واگذاري مدارس دولتي به بخش خصوصي اشتباه دانست و گفت: مجلس جلوي واگذاري را گرفته است. اين طرح اکنون به شوراي نگهبان رفته است و ما نظر خود را اعلام کرده‌ايم.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي ناصري زنجاني در گفت‌وگو با (ايسنا)، درباره سرانجام طرح واگذاري مدارس دولتي به بخش خصوصي با توجه به مخالفت نمايندگان مجلس با اين طرح اظهار کرد: استفاده از عنوان "واگذاري" اشتباهي بود که اتفاق افتاد.

وي افزود:هيچ نوع واگذاري اتفاق نمي‌افتد؛ مدرسه را به شخصي نمي‌دهيم، بلکه از عده‌اي که در امر تعليم و تربيت تخصص دارند مي‌خواهيم به ما کمک کنند.معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه اين امر بدون پرداخت حق الزحمه و بهاي آن امکان پذير نيست گفت: ما در ازاي حق الزحمه، مدارس را به آنها اجاره مي‌دهيم، بنابراين آموزش و پرورش مدارس را به بخش خصوصي واگذار نمي‌کند.ناصري اعلام کرد:اين موضوع را در مجلس هم مطرح کرديم و اکنون مجلس مجددا اجازه خريد خدمت از بيرون را به ما در تبصره ديگري داده است و مي‌توانيم امر آموزش را در قبال پرداخت حق الزحمه از اشخاص کاربلد اين امر، بخريم. در مقابل يا وجه مي‌پردازيم و يا مدرسه را اجاره خواهيم داد.

‌استفاده از عنوان "واگذاري مدارس" به بخش خصوصي اشتباه بود

وي افزود:در اين خصوص هم مي‌توانيم صندلي خالي مدارس غيردولتي را خريداري کنيم و هم آنکه از اشخاص بيرون از آموزش و پرورش خريد خدمت کنيم.معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه مجلس جلوي واگذاري را گرفته است عنوان کرد: معناي واگذاري آن است که مدرسه را به بخش خصوصي بدهيم. استفاده از لغت "واگذاري" اشتباه بود. اين طرح اکنون به شوراي نگهبان رفته است و ما نظر خود را اعلام کرده‌ايم.ناصري در ادامه با بيان اينکه لايحه رتبه بندي معلمان همين هفته به مجلس مي‌رود اظهار کرد:‌ اجراي لايحه رتبه بندي معلمان مي‌تواند در ارتقاي وضعيت معيشتي معلمان تاثيرگذار باشد، در اين صورت حداقل 150 هزار تومان به کف حقوق معلمان افزوده مي‌شود.


مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد

اختصاص 45 مدرسه و مرکز رفاهي در تهران براي ميهمانان فرهنگي در ايام نوروز

مديرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: 45 مدرسه و مرکز رفاهي در شهر تهران براي اسکان ميهمانان فرهنگي در ايام نوروز اختصاص پيدا کرده است.اسفنديار چهاربند مدير کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اين پرسش که «چه تعداد مدرسه در تهران براي اسکان ميهمانان فرهنگي در ايام تعطيلات نوروزي اختصاص پيدا کرده است؟»، اظهار داشت: 45 مدرسه و محل اسکان ثابت را در شهر تهران و در مناطق مختلف آن در نظر گرفته‌ايم.وي ادامه داد: سعي کرده‌ايم امکانات رفاهي و خدماتي خود را به لحاظ کيفيت نسبت به سال گذشته تقويت کنيم تا آسايش و آرامش بيشتري براي ميهمانان نوروزي مهيا شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گالري
بچه هاي مدرسه
ويژه نامه
كانون