جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3305- تاریخ : 1393/12/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 كاغذ اخبـار 

دليل کاهش کارايي فرزند شما در حل تکاليف رياضي و خلاقيت اينجاست !

قسمت اول

کودکان همان ساعات اوليه صبح به ميزان قابل توجهي دچار افت قند خون مي‌شوند و با توجه به اين که بيشترين زمان فعاليت ذهني دانش‌آموزان و يادگيري مطالب درسي صبح است ....

با توجه به تاثيرپذيري کودکان از همسالانشان، ممکن است ذائقه کودک يا نوجوان شما تحت تاثير سليقه غذايي دوستانش تغيير کند و به مواد غذايي بي‌ارزش روي آورد. بنابراين نظارت و دقت بر نحوه تغذيه فرزندان از اهميت زيادي برخوردار است و به ياد داشته باشيد بسياري از عادات غذايي در سنين کودکي شکل مي‌گيرد.بنابراين اصلاح آن در اين دوران، مي‌تواند از بروز بيماري‌ها در بزرگسالي پيشگيري کند.

والدين مي‌توانند اولين و مهم ترين الگوي کودکانشان باشند. آنان بايد آنچه را که از نظر تغذيه و فعاليت‌هاي روزمره براي کودکشان ضروري مي‌دانند، رعايت کنند چرا که آموزش به کودک تنها با «گفتن» کار ساز نخواهد بود، بلکه آنان عمل شما را الگو قرار مي‌دهند. هرگز کودک را وادار به خوردن غذا نکنيد. غذا خوراندن به زور يا با تهديد و تطميع و جايزه دادن، به هم خوردن اشتهاي کودک را در پي خواهد داشت و عادات غذايي نامناسبي در او ايجاد خواهد کرد. اغلب اين کودکان، بعدها که کسي نيست تا غذا را با روش‌هاي مختلف به آنها بخوراند، دچار کم‌خوري يا پرخوري مي‌شوند. برخي بزرگسالان هم که در کودکي به زور تغذيه شده‌اند، حس سيري ندارند و بي‌دليل و بي‌اندازه غذا مي‌خورند.

منبع : آكا ايران

ادامه دارد...


مسئول بخش دانش آموزي ستاد توسعه فناوري نانو خبر داد:

36 آزمايشگاه نانو دانش آموزي در کشور افتتاح شده است

مسئول بخش دانش آموزي ستاد توسعه فناوري نانو درمعاونت علمي وفناوري رياست جمهوري ، از افتتاح36 آزمايشگاه نانو دانش آموزي در کشور خبر داد.درآيين گشايش آزمايشگاه، نانوي دانش آموزي ناحيه يک مشهد، مهندس قربانعلي مسئول بخش دانش آموزي ستادتوسعه فناوري نانودرمعاونت علمي وفناوري رياست جمهوري گفت: استان خراسان رضوي درزمينه هاي علمي وپژوهشي دانش آموزي همواره پيشتازبوده است گفت سرکارخانم خسرونژادبه عنوان نماينده اين استان درنمايشگاه نانوکه دربيت رهبري برگزيده شده حضورداشتند.به گزارش شاپرك، امير قربانعلي در مراسم افتتاحيه دومين آزمايشگاه نانو دانش آموزي خراسان رضوي در پژوهش سراي علامه طباطبايي مشهد اظهار کرد:در سال 93 با مساعدت هاي وزارت آموزش و پرورش برنامه تجهيز 42پژوهش سرا ي دانش آموزي ديگر به تجهيزات آزمايشگاهي نانو شروع شده است و تاکنون 36 آزمايشگاه نانو در کشور افتتاح شده است و مابقي تا اواخر فروردين 94 آماده مي شود.مسئول بخش دانش آموزي ستاد توسعه فناوري نانو تصريح کرد:ما در دهه دوم فناوري نانو در کشور هستيم و يکي ازاولويت هاي سند دوم توسعه فناوري نانو که نوشته مي شود، بخش دانش آموزي اين علم است.وي با بيان اينکه در توليد علم فناوري نانو در دنيا از رتبه 59 به رتبه 7 رسيده ايم، خاطر نشان کرد: چون در اين زمينه در رقابت با ديگر کشور ها هستيم حفظ اين روند نيازمند سرمايه گزاري بر روي آيندگان کشور است و در سند دوم فناوري نانو سه هدف آشنايي دانش آموزان در اين حوزه، کسب تجربه کار پژوهشي در آزمايشگاه ها و تقويت خود باوري ملي ديده شده است.

وي افزود:امروز در عصر فناوري نانو کارهاي خوب دانش آموزي صورت مي گيرد به نحوي که امسال حدود 28000 نفر دانش آموز در المپياد نانوي کشور شرکت داشتند.قربانعلي در خصوص گشايش آزمايشگاه ها و پژوهش سراي نانو گفت: اين پژوهش سرا و آزمايشگاه از مجموع 16دستگاه مورد نياز يک آزمايشگاه نانو به 8دستگاه در حوزه تخصصي و عمومي مجهز شده است که جا دارد با هماهنگي هاي لازم شرايط بهره گيري دانش آموزان و معلمان از اين آزمايشگاه فراهم گردد.


مدير آموزش از راه دور :

سال 94 سالي طلايي و درخشان براي مدارس از راه دور است

مدير آموش از راه دور گفت : سال 1394 را سالي طلايي و درخشان براي مدارس از راه دور مي دانيم.

به گزارش شاپرك ، گودرز شاهمرادي درسومين مجمع عمومي نمايندگان موسسان مدارس از راه دور ، اظهارکرد: جهت کيفيت بخشي ، تقويت مدارس آموزش از راه دور و پوشش حداکثري دانش آموزان بازمانده از تحصيل به ويژه مناطق محروم ، 25 برنامه بلند مدت ، 15 برنامه ميان مدت و 11 برنامه کوتاه مدت را دست پيگيري دارد.مدير آموزش از راه دور با اشاره به شعار «آموزش آسان، هميشه، همه جا و براي همه»، اظهار نمود:در حال حاضر حدود 8 ميليون نفر شرايط ورود به اين مجموعه و بهره گيري از آموزش از راه دور را دارند که صرفا 407 هزار نفر از اين افراد تحت پوشش مدارس بزرگسال قرار گرفته اند.وي تصريح کرد :در سال تحصيلي جاري پوشش تحصيلي از 185هزار نفر به بيش از 196هزار نفر افزايش يافته و 11 مدرسه به مجموعه مدارس آموزش از راه دور کشور اضافه شده است.شاهمرادي خاطرنشان کرد:موضوعات اعتبارسنجي و درجه بندي و همچنين کيفيت بخشي مدارس آموزش از راه دور دو عنوان پژوهش اولويت دارسازمان مي باشد. وي به راه اندازي 32 مدرسه الگو و نمونه آموزش از راه دور در 32 استان کشور را به عنوان يکي از طرح هاي در دست اقدام در سال 1394 اعلام نمود و گفت: کيفيت بخشي آموزش در اين مدارس از ضروريات مهم است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گالري
بچه هاي مدرسه
ويژه نامه
كانون