جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3297- تاریخ : 1393/12/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 سختي هاي «گينس» به روايت کارگردان، فيلم بردار، صدابردار
 «گينس» فيلمي با درونمايه هاي طنز درباره کار، زندگي و بلند پروازي هاي جواني 

 به گزارش شاپرك، فيلم «گينس» نخستين تجربه کارگرداني محسن تنابنده است که ماجراي واقعي ثبت يک رکورد گينس است با بازي رضا عطاران، حسين اسکندري و محسن تنابنده فضايي متفاوت از يک داستان اجتماعي با درون مايه هاي طنز درباره بلند پروازي هاي جواني و ذهنيت چند جوانان درباره کار و زندگي را به تصوير مي کشد.

‌گينس از نگاه کارگردان

محسن تنابنده، کارگردان فيلم با اشاره به سختي کار در لوکيش هاي مختلف در مزرعه شترمرغ گفت:يکي از سخت ترين فضاهاي کاري را با شترمرغ تجربه کردم که بسياري معتقد بودند کار با اين حيوان سخت است و امکان عملي ندارد اما گينس تجربه متفاوتي از اين فضا را براي ما رقم زد.

‌گينس از نگاه فيلمبردار

همچنين مرتضي غفوري، فيلمبردار سينما درباره فيلمبرداري «گينس» گفت:اين فيلم از جهات مختلف متفاوت است.کار با حيوانات در يک فيلم سينمايي سخت است، چه رسد به اين که اين حيوان يک شترمرغ باشد که کارکردن با آن بسيار سخت تر است و مي توان گفت شترمرغ جزو حيواناتي است که نمي توان با آن کار کرد. داستان فيلم گينس از يک شترمرغ شروع مي شود.

‌گينس از نگاه صدابردار

حسن زاهدي صدابردار سينماي ايران درباره تازه ترين تجربه صدابرداري خود در فيلم «گينس» گفت: با وجود همه سختي ها و دوري راه تا تهران، کار کردن با محسن تنابنده به عنوان بازيگر و کارگردان و همچنين رضا عطاران لذت بخش بود البته در کنار اين بازيگران، حسين اسکندري بازيگري که دچار معلوليت ذهني بود نيز در کنار گروه حضور داشت که در واقع حضور اين بازيگر 47 ساله به نوعي برکت کار بود و به ما انرژي مي داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون