جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3265- تاریخ : 1393/11/08 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 خبر ادبي 

آغاز به کار هشتمين جشنواره شعر دانش‌آموزي موسم گل

هشتمين جشنواره شعر دانش آموزي موسم گل از روز شنبه

چهارم بهمن با جلسه رونمايي از پوستر و برپايي نشست خبري آغاز به کار کرد.به گزارش مهر، مخاطبين اين جشنواره دانش آموزان مقطع دوم متوسطه تهراني هستند و مي‌توانند آثار خود را در انواع قالب‌هاي شعر کلاسيک و نيمايي تا تاريخ 25 اسفند ماه به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.ارسال آثار نيز به اين جشنواره از دو راه ارسال به دبيرخانه به نشاني ضلع شمال غربي پل سيدخندان، کوچه پيشداد پلاک 16 دبيرستان فرهنگ يا ارسال اثر به سايت جشنواره به نشاني www.musemegol.ir ميسر خواهد بود.

دبيرخانه جشنواره هشتم موسم گل با توجه به استعدادهاي بالاي ادبي دانش‌آموزان اين جشنواره، هدف خود را شناسايي اين استعدادها و پروراندن آن‌ها عنوان کرده است.سرپرستي هيئت داوران اين دوره بر عهده فاضل نظري است.اختتاميه اين جشنواره روز سوم ارديبهشت سال آتي برگزار خواهد شد و افراد برتر در حضور شاعران ملي و رياست فرهنگستان زبان و ادب فارسي و ديگر مهمان‌ها به خوانش آثار خود خواهند پرداخت. از ميان آثار ارسالي 40 اثر برگزيده و 14 اثر برتر مورد تقدير قرار مي‌گيرند.


احتمال ثبت روز «خواجو» در تقويم ملي

دبير شوراي فرهنگ عمومي گفت: حتما در شوراي فرهنگ عمومي ثبت روز ملي خواجو را دنبال مي کنيم و در صورت تصويب، در تقويم قرار داده خواهد شد.

به گزارش ايسنا، ، حجت الاسلام حسين شاهمرادي - دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور - که در کرمان درباره وضعيت فرهنگ عمومي کشور سخن مي‌گفت، همچنين اظهار کرد: اگر مسوولان فرهنگي درست بينديشند و مسائل را درست ببيند، قطعا به مسائل فرهنگي جامعه راضي نيستند و راه اين نيست که فقط آمار بدهيم که آمار ناهنجاري ها و مشکلات چيست؟

وي افزود: مسوولان فرهنگي و دستگاه هاي اطلاع رساني بايد راهکارهاي برون رفت که مبتني بر مسائل کارشناسي شده توسط افراد موجه و کارشناس باشد، ارائه داده و مجريان عمل کنند و جزو وظايف اصلي شوراي فرهنگ عمومي است که به مسائل اصلي بپردازد.شاهمرادي تصريح کرد: يکي از معضلات، شبکه هاي مجازي است و مسوولان ذيربط بايد به آن پرداخته و اين تهديد را به يک فرصت تبديل و استفاده کرده و به راه هاي کنترل و برون رفت را از آن بپردازد و شوراي فرهنگ عمومي نيز تاثيرات آن در جامعه را بررسي کند.وي بيان کرد: يکي از مشکلات شوراي فرهنگ عمومي در سطح کشور اين است که بازخورد عملي در جامعه نداريم. بايد مسائلي در شورا مطرح شود که مورد ابتلاء عموم جامعه بوده و پاسخي از شورا بيرون بيايد که قابل اجرا در سطح عموم جامعه باشد.

دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور اظهار کرد: بايد همه مسوولان فرهنگي و اجرايي خود را موظف بدانند که مصوبه شوراي فرهنگ عمومي استان را عملي کنند.

وي با اشاره به اينکه اگر اين مسيرها محقق شود، افزود: در اين صورت اثرات آن را در جامعه مي بينيم و اگر اثري را مشاهده نمي کنيم بايد ببينيم کدام زمينه ها عملي نشده يا مسوولان نسبت به تصميمات اهمال مي کنند.شاهمرادي با اشاره به اينکه ساختار شوراي فرهنگ عمومي مشکل ندارد، تصريح کرد: رسانه ها بايد خود را موظف بدانند و از اعضاي شورا و دبيران بخواهند روند بهبود و تاثيرگذاري مصوبات شورا را کجا مي توان ديد و اين مطالبه تاثيرات مثبتي براي بهتر شدن شوراي فرهنگ عمومي مي تواند داشته باشد.دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور اظهار کرد: مقام معظم رهبري 42 سرفصل مهم را در ديدار با اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح کردند که در هشت عنوان خلاصه بندي و به استان ها ارسال شده که نسبت به آن علاوه بر مسائل استاني، بحث و بررسي، در دبيرخانه کار کارشناسي و در شورا به آن بپردازند.

دبير شوراي فرهنگ عمومي کشور تصريح کرد: ما داراي ارزش ها و هنجارهاي خوبي هستيم که در بزنگاه ها متوجه مي شويم چه مردم خوب و وفاداري داريم و بايد قدر اين ارزش ها را بدانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون