جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3232- تاریخ : 1393/09/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

مراسم تجليل از برگزيدگان شانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي برگزارشد

مراسم تجليل از برگزيدگان جشنواره ملي جوان خوارزمي با حضور دکتر محمد فرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري، دکتر علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش،اساتيد دانشگاه ها و صاحبان صنايع در محل مرکز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزاري شد.

به گزارش شاپرك، عليرضا اللهياري، دبير شانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي درآغاز اين مراسم گفت: جشنواره جوان خوارزمي دردو بخش دانشجويي ودانش آموزي تدارک يافته است که رقابت بخش دانشجويي در محورهاي اصلي پژوهش بنيادي، پژوهش هاي کاربردي، پژوهش هاي توسعه اي و ابتکارات در 14 گروه تخصصي صورت گرفته است.

دبير شانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي از ارسال 537 طرح دانشجويي به شانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي اشاره کرد و گفت: هيات داوران پس از ارزيابي هاي تخصصي تعداد 17 طرح را به عنوان برگزيدگان نهايي اين دوره از جشنواره انتخاب و معرفي کردند.

وي همچنين از ارسال 20 هزار و 702 طرح علمي پژوهشي به بخش دانش آموزي اين دوره از جشنواره جوان خوارزمي خبر داد و گفت: پس از بررسي کارشناسي استاني تعداد يک هزار و 48 طرح برتر به عنوان طرح هاي منتخب استاني به مرحله کشوري راه پيدا کردند که امروز شاهد معرفي 33 طرح به عنوان برگزيدگان نهايي بخش دانش آموزي جشنواره هستيم.


مديرکل دفتر تأليف کتاب‌هاي درسي ابتدايي و متوسطه نظري :

کتب درسي پايه پنجم و نهم در سال آينده چه تغييراتي خواهد داشت؟

مديرکل دفتر تأليف کتاب‌هاي درسي ابتدايي و متوسطه نظري گفت: سال آينده کتب درسي پايه پنجم ابتدايي و نهم متوسطه تغيير مي‌کند که در پايه پنجم کتب فارسي، رياضي و تعليمات اجتماعي جديد است.

محمود اماني طهراني در گفت‌وگو با تسنيم در رابطه با تغييرات کتب درسي دانش‌آموزان در سال تحصيلي آينده اظهار داشت:‌سال آينده کتب درسي در دو پايه پنجم و نهم ابتدايي تغيير مي‌کند.

وي افزود:‌در پايه پنجم ابتدايي کتب درسي فارسي، رياضي و تعليمات اجتماعي جديد خواهد بود همچنين کتاب علوم و تعليمات ديني که در سال تحصيلي جاري در پايه چهارم به صورت آزمايشي اجرا شد سال آينده به صورت فراگير تدريس مي‌شود همچنين کتب ديني و علوم در پايه پنجم ابتدايي نيز ممکن است به صورت فراگير تدريس شود.

مديرکل دفتر تأليف کتاب‌هاي درسي ابتدايي و متوسطه نظري ادامه داد:‌ امسال در دوره اول متوسطه کتب درسي پايه هشتم تغيير کرد که در سال تحصيلي آينده کتب درسي پايه نهم تغيير خواهد کرد و کتب ديني، قرآن،‌ رياضي، مطالعات اجتماعي، عربي،‌فارسي،‌زبان و مهارت نوشتاري را داريم.

اماني طهراني بيان کرد:‌در پايه نهم کتاب تفکر و سبک زندگي را نخواهيم داشت و به جاي آن کتاب آمادگي دفاعي تدريس خواهد شد.

وي در پاسخ به اين پرسش آيا در تغييرات کتب درسي به موضوع پرسش مهر امسال مبني بر صرفه جويي در مصرف آب اشاره شده است؟ گفت:‌ از گذشته بر روي موضوعاتي همچون مصرف بهينه انرژي و آب مطالبي را در کتب درسي دانش‌آموزان منتشر کرده‌ايم.


اجراي طرح ايمن سازي در مدارس استان اصفهان

طرح ايمن سازي در مدارس استان اصفهان اجرا شد

به گزارش شاپرك، در راستاي تفاهم نامه سه جانبه بين اداره کل نوسازي مدارس استان اصفهان ، اداره کل آموزش و پرورش استان و شرکت گاز به منظور پيشگيري از حوادث ناشي از مصرف گاز طبيعي ، مديران هزار و دويست مدرسه در قالب هشت گروه تحت آموزش نکات ايمني قرار گرفتند.

در اين دوره هاي آموزشي که تا سوم دي ماه در شرکت گاز برگزار مي گردد . مباحث ايمني نظير روش صحيح نصب تجهيزات گرمايشي ، آبگرمکن ، دودکش ، بست و شيلنگ استاندارد ، شناسايي گازهاي سمي ، نشست گاز و ... همچنين روش هاي مصرف بهينه گاز آموزش داده مي شود .

لازم به ذکر است پس از اين دوره آموزشي، بازرسي ايمني تأسيسات گاز سوز حدود سه هزار و سيصد مدرسه در سطح استان آغاز و گزارش آن جهت رفع نواقص و عيوب احتمالي به اين اداره کل ارايه خواهد شد .

اين طرح براي اولين بار در کشور اجرا مي شود و هدف از اجراي اين طرح ، سعي در پيشگيري از وقوع حوادث ناشي از مصرف گاز و بهينه سازي مصرف انرژي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون