جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3232- تاریخ : 1393/09/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 ميز خبر 

تعطيلي سه روزه تماشاخانه ايرانشهر

تماشاخانه ايرانشهر هفته آينده از يکشنبه تا سه‌شنبه ، به مناسبت رحلت پيامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) تعطيل است.

به گزارش شاپرك، هم اکنون نمايش‌هاي «خانه وا ده» به کارگرداني محمد مساوات، «دو دلقک و نصفي» به کارگرداني جلال تهراني و «کالون و قيام کاستليون» به کارگرداني آرش دادگر در اين مجموعه روي صحنه مي‌روند که از يکشنبه 30 آذر تا سه‌شنبه 2 دي‌ماه به طور موقت اجرا نخواهندشد.

اجراي مجدد سه اثر نمايشي تماشاخانه، از چهارشنبه 3 دي‌ماه از سرگرفته خواهدشد.


مراسم رونمايي از انيميشن «فرزندان آفتاب»

مراسم رو نمايي از مجموعه 104 قسمتي انيميشن «فرزندان آفتاب» در تالار فرهنگي هنري اسوه برگزار شد.اين مراسم با حضور دکتر حسين ساري رئيس سابق مرکز پويانمايي صبا، جباري مديرعامل بنياد روايت و جمعي از برنامه سازان مرکز صبا برگزار شد.به گزارش شاپرك، دکتر حسين ساري در سخناني ضمن يادآوري نقش فرهنگ در سياستگذاري هاي کلان کشور گفت: بخش فرهنگ کشور ما فارغ از هر تعارفي مهمترين بخش کشورمان است. يک تعبيري را از مقام معظم رهبري در ذهن دارم که مي فرمايند اقتدار فرهنگي در نظام جمهوري اسلامي به مثابه اقتدار حقيقي است.

ساري در خصوص علل اهميت بخش فرهنگي گفت: صنايع فرهنگي بسيار مهم و راهبردي است اين اهميت نيز ريشه در خود فرهنگ و هم مبادي صدور پيامش دارد.

رئيس مرکز پويانمايي صبا در خصوص مجموعه فرزندان آفتاب اظهار داشت: من مجموعه «فرزندان انقلاب» را خيلي دوست دارم و از سازندگان آن تشکر مي کنم که بين راه ما را سوار قطار خود کردند و افتخار دادند که آنها را همراهي کنيم. اين پويانمايي ويژگي هاي منحصر به فردي دارد که يکي از آنها اين است که مصداق هنر متعهد است.وي در ادامه افزود: اين مجموعه قابليت اين را دارد که در بيش از 104 قسمت توليد شود و قصه هاي متنوعي را در حوزه هاي مختلف دفاع مقدس و پس از دفاع مقدس در دل خود دارد. ما در سري بعد مي بينيم که شخصيت هاي مجموعه بزرگ شده اند و در دوران دفاع مقدس نيز هستند.در اين مراسم ضمن رونمايي از مجموعه انيميشن «فرزندان آفتاب»، با اهداي لوح تقدير و هدايايي از عوامل سازنده اين مجموعه قدرداني شد.انيميشن فرزندان آفتاب که توسط بنياد فرهنگي روايت و انجمن هنرهاي تجسمي انقلاب و دفاع مقدس با مشارکت مرکز پويانمايي صبا توليد شده و نخستين مجموعه انيميشن 104قسمتي است که با موضوع انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و سبک زندگي ايراني تهيه شده است.تهيه کنندگي انيميشن فرزندان آفتاب را علي نوري اسکويي و کارگرداني آن را علي احمدي و مسعود حمزه اي به عهده داشته‌اند

در اين مراسم بخش هايي از انيميشن «فرزندان آفتاب» براي حاضران در سالن پخش شد.


هنرمندان به ملاقات «ديده‌بانان» رفتند

حسين کياني، مسعود دلخواه، کاظم هژير آزاد و اسماعيل خلج به تماشاي نمايش «ديده‌بانان» نشستند.به گزارش شاپرك، نمايش «ديده‌بانان» نوشته «پير روبر لوکلرک» يک کمدي دو پرده‌اي درباره جنگ است که توسط دکتر محمدرضا خاکي ترجمه شده است. در اين نمايش که از 12 آذر در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر روي صحنه رفته است وحيد نفر، عليرضا ناصحي، بهنام شرفي، محمد روشني، بيژن محرمي، سارا افشار و عليرضا مدني ايفاي نقش مي‌کنند.تاکنون هنرمندان بسياري به ملاقات «ديده‌بانان» در تالار چهارسو تئاترشهر رفته‌اند و اجراي سه‌شنبه 25 آذر اين نمايش نيز ميزبان هنرمنداني چون حسين کياني، مسعود دلخواه، کاظم هژير آزاد و اسماعيل خلج بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون