جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3232- تاریخ : 1393/09/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 هتل کپسولي در پاريس ساخته مي شود 

به زودي هتل منحصربفردي در پاريس ساخته مي شود که نه تنها چشم انداز ديدني دارد بلکه اقامت در آن ارزان قيمت هم خواهد بود حال آنکه اين شهر مهد گران ترين هتل هاي دنياست.

به گزارش مهر، پاريس در زمره گران قيمت ترين هتل هاي جهان جاي دارد و همواره انبوهي از گردشگران خارجي از سراسر جهان در گوشه و کنار آن در حال حرکت و بازديد هستند.اين هجوم باعث شده تا فقدان هتلهاي ارزان قيمت همواره احساس شود.

اکنون براي حل اين مشکل شرکت MenoMenoPiu Architects دست به کار شده و طرح اوليه هتل کپسولي را براي اين شهر ارايه کرده که نه تنها محل اقامتي ارزان قيمت براي گردشگران به شمار مي آيد بلکه به جهت قرار داشتن در ساحل رودخانه "سن" چشم انداز ديدني خواهد داشت.

اين هتل EauBerge نام دارد و با الهام گرفتن از هتلهاي کپسولي رايج در ژاپن طراحي شده است.اتاق ها در اين هتل واقعا کوچک هستند و تنها 4 مترمربع وسعت دارند.البته اتاقهاي دوتخته کمي بزرگتر بوده و 7 متر مربع بزرگي دارند.

اتاقها به راهرويي مشترک منتهي مي شوند و جالب اينکه براي هر 10 اتاق يک حمام در نظر گرفته شده است.

در پاريس نزديک به 120 موزه و شماري از جاذبه هاي گردشگري وجود دارد که موجب مي شود سالانه ميليونها تن از سراسر جهان خود را به اين شهر برسانند.

استفاده از فلزات سبک و مستحکمي نظير آلومينيوم و توجه به شيوه هاي نوين حفظ برودت و گرماي محيط داخل از جمله ابتکارعمل هايي است که در ساخت اين هتل به کار گرفته مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون