جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3215- تاریخ : 1393/09/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

ترجمه دو کتاب داستاني منتشر شد

به گزارش ايسنا، «صبحانه قهرمانان» نوشته کورت ونه‌گات با ترجمه راضيه رحماني به چاپ رسيده است.

بخشي از متن کتاب: «نام داستان تراوت که در مجله بند جوراب سياه چاپ شده بود «لوده رقاص» بود و مثل خيلي از داستان‌هاي ديگرش درباره شکستي حزن‌انگيز در برقراري ارتباط بود. توالي رويدادهاي داستان اين‌گونه بود: موجودي فضايي به نام زاگ سوار بر بشقاب پرنده به زمين آمد تا راز درمان سرطان و چگونگي پرهيز از جنگ را براي انسان‌ها فاش کند. زاگ اين اطلاعات را از سياره‌اي به نام مارگو آورد که ساکنانش از طريق نوعي پايکوبي و باد معده با هم ارتباط برقرار مي‌کردند.

زاگ شباهنگام در کانتيکاکت فرود آمد. اما همين که پايش به زمين رسيد‌، خانه‌اي را در حال سوختن ديد. به سرعت به سمت خانه رفت و براي اخطار به ساکنانش و آگاه کردنشان از خطري که تهديدشان مي‌کرد شروع کرد به پايکوبي و استفاده از باد معده‌اش. بزرگ خانواده با يک ضربه چوب گلف مغز زاگ را ريخت توي دهنش».

"صبحانه قهرمانان» در 311 صفحه با شمارگان 1650 نسخه در انتشارات ققنوس به چاپ رسيده است.

**

"وقتي شعله‌ها شما را دربر مي‌گيرند» نوشته ديويد سداريس با ترجمه نادر قبله‌اي در 267 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قيمت 13500 تومان در انتشارات مرواريد منتشر شده است.

بخشي از متن کتاب: «وقتي سيگار کشيدن در رستوران‌هاي نيويورک ممنوع شد،‌ ديگر بيرون از خانه غذا نخوردم‌. وقتي آن را در محل کار ممنوع کردند‌، کارم را ترک کردم‌، و وقتي قيمت يک پاکت سيگار به هفت دلار افزايش يافت‌، اسباب و اثاثيه‌ام را جمع کردم و به فرانسه رفتم. آن‌جا‌ پيدا کردن سيگار خودم سخت بود‌، ولي اهميتي نداشت. دست کم دو بار در سال به ايالات متحده برمي‌گشتم. هر کارتن معاف از ماليات فقط بيست دلار بود،‌ و من‌ پيش از اين‌که سوار هواپيما بشوم‌، پانزده کارتن مي‌خريدم. سيگارهايي را هم که دوستانم براي کريسمس يا عيد پاک برايم مي‌آوردند‌، به آن اضافه کنيد. از آن‌جا که هميشه آمادگي امکان آتش‌سوزي يا دزدي را داشتم‌، در بهترين حالت سي و چهار کارتن داشتم‌، که در سه جاي متفاوت تلنبار شده بودند. به آن‌ها مي‌گفتم «سياهه موجودي» و مي‌گفتم «تنها چيزي که بين من و فروپاشي کامل رواني وجود دارد،‌ همين سياهه موجودي است».


عرضه «يخ در جهنم» در کتابفروشي‌ها

رمان «يخ در جهنم» نوشته نسترن هاشمي توسط نشر هيلا منتشر و راهي بازار نشر شد.

به گزارش مهر، اين رمان به عنوان سي و پنجمين کتاب انتشارات هيلا به چاپ رسيده است.

اين رمان، اثري اجتماعي و درباره دختري به نام مريم است و با راوي داناي کل روايت مي‌شود.

رمان «يخ‌ در جهنم» در 29 فصل نوشته شده است و اولين کتاب نسترن هاشمي است.

در قسمتي از اين رمان مي‌خوانيم:

... اما شا خانوم چه مي‌توانست بکند؟ مادر بود، دلش هميشه پي بچه‌اش بود حتي بچه‌اي به ناخلفي فرامرزش. مرواريد وقتي ديد سوي چشم مادرش باز هم کم‌تر شده، به پير چک‌چک بردش و در آن‌جا نذر کرد که دلش آرام شود، تا بلکه کم‌تر خون به دل دخترانش کند و اشکش کم‌تر بيايد و شايد بينايي‌اش بهتر شود.

لاي در خانه شا جون مانند هميشه باز بود و بوي کندر و اسفند به بيرون مي‌آمد. همان بويي که يادآور تمام روزهاي کودکي فرامرز بود و برايش بوي خانه داشت. بوي خوش را به درون کشيد و آرام تقه‌اي به در زد. با شنيدن صداي شا جون انگار بند دلش پاره شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون