جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3208- تاریخ : 1393/08/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 ازسوي استاندار سيستان و بلوچستان صورت گرفت:
 اختصاص دو قطعه زمين براي ساخت مرکز کانون در زاهدان و مهرستان 

هم‌زمان با بيست و دومين هفته کتاب جمهوري اسلامي استاندار سيستان و بلوچستان 2 قطعه زمين را به منظور ساخت مرکز فرهنگي‌هنري کانون در شهرهاي زاهدان و مهرستان در اختيار کانون قرار داد. به گفته فرخ سالاري مديرکل کانون استان سيستان و بلوچستان با پي‌گيري‌هاي صورت گرفته در اين زمينه و با مساعدت مهندس علي اوسط‌هاشمي استاندار در شهرستان مرزي مهرستان زميني به مساحت 1هزار مترمربع در اختيار کانون قرار گرفت تا در اولين فرصت، کار ساخت نخستين مرکز فرهنگي‌هنري کانون در اين شهرستان آغاز شود.

بر اساس اين گزارش مهرستان يکي از شهر‌هاي منطقه بلوچستان در نزديکي مرز پاکستان است و بيش از 45هزار نفر جمعيت دارد که 8 هزار نفر ساکن شهر و بقيه در روستاهاي مجاور آن زندگي مي‌کنند و شغل بيشتر مردم اين ناحيه کشاورزي و دامداري است.

سالاري هم‌چنين افزود: استاندار سيستان و بلوچستان زميني به مساحت 700 مترمربع را نيز در منطقه پرجمعيت زيباشهر زاهدان در اختيار کانون قرار داد تا کودکان و نوجوانان اين ناحيه به زودي از خدمات فرهنگي‌، هنري و ادبي کانون پرورش فکري بهره‌مند شوند.اين زمين مي‌تواند به ساخت هفتمين مرکز کانون در شهر زاهدان اختصاص پيدا کند.

گفتني‌است: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سيستان و بلوچستان در حال حاضر داراي 27 مرکز فرهنگي‌هنري است که با توجه به جمعيت اين استان نيازمند توجه بيشتر مسوولان در اين زمينه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون