جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3208- تاریخ : 1393/08/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 آفريقاي جنوبي ميزبان سال آينده کنگره «ايفلا» ست
 برنامه‌ريزي کانون براي حضور فعال در اجلاس جهاني کتاب‌داران 

برنامه‌ريزي براي حضور فعال کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در هشتاد و يکمين سمينار اتحاديه بين‌المللي انجمن‌ها و موسسه‌هاي کتاب‌داري (IFLA) آغاز شده است. بر اين اساس، دو اداره‌کل «روابط عمومي و امور بين‌الملل» و «آموزش و پژوهش» هم‌چنين «کتاب‌خانه‌ مرجع» کانون مسووليت پي‌گيري نحوه حضور فعال کانون در اين رويداد با اهميت جهاني را با تشکيل کميته‌اي بر عهده گرفته‌اند تا ديدگاه‌هاي کارشناسي آن‌ها در شوراي بين‌الملل کانون مورد بررسي قرار بگيرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين سمينار رويدادي مهم در عرصه کتاب‌داري است که با فعاليت‌هاي کانون ارتباط نزديکي دارد و نمايندگان کانون طي چند دهه گذشته به عنوان يکي از اعضاي ايراني اين اجلاس در آن حضور داشته‌اند.

در چند سمينار اخير اين سازمان نيز چند نويسنده و پژوهش‌گر از سوي کانون به ارايه مقاله پرداختند.بر همين اساس هشتاد و يکمين سمينار ايفلا در سال 2015 ميلادي قرار است روزهاي 24 تا 30 مرداد 1394 در شهر کيپ تاون کشور آفريقاي‌جنوبي برگزار شود.

در اين دوره موضوع کتاب‌خانه‌هاي پويا: دسترسي، توسعه و تحول در حوزه کودک و نوجوان مورد توجه قرار گرفته است.

اتحاديه انجمن‌ها و موسسه‌هاي کتاب‌داري (ايفلا) که در سال 1927 در ادينبورگ اسکاتلند تاسيس شد، يک سازمان بين‌المللي، غير‌دولتي و غير‌انتفاعي است.

اين سازمان قصد دارد با گردآوردن کتاب‌داران از سراسر جهان و تبادل عقيده و تجربه‌هاي آن‌ها در قالب مقاله، پوستر، نرم‌افزار اطلاعاتي و لوازم و تجهيزات کتاب‌خانه‌اي جديد، باعث افزايش همکاري‌هاي بين‌المللي و تحقيق و پيشرفت در تمام زمينه‌ها و نيز فعاليت‌هاي کتاب‌داري شود.

کنفرانس‌هاي ساليانه ايفلا از سال 1928 تاکنون به غير از سال‌هاي 1940 تا 1944 ميلادي (جنگ جهاني دوم) همه‌ساله در يکي از کشورهاي جهان برگزار شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون