جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3187- تاریخ : 1393/08/01 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 سينما، سينما 

پنگوئن‌هاي ماداگاسکار پيش از آمريکا به
چين مي‌روند
فيلم انيميشن «پنگوئن‌هاي ماداگاسکار» دو هفته پيش از اين که در آمريکا اکران شود، در سينماهاي چين به نمايش درمي‌آيد.
به گزارش مهر به نقل از ددلاين، کودکان چيني دو هفته جلوتر از کودکان آمريکايي «پنگوئن‌هاي ماداگاسکار» را در سينماهاي اين کشور خواهند ديد.اين انيميشن که ساخته دريم ورکز است از 14 نوامبر در چين اکران مي شود در حالي که دو روز بعد فرش قرمز آن براي پيش نمايشش در نيويورک پهن مي شود، 12 روز بعد و در تاريخ 26 نوامبر راهي سينماهاي آمريکا مي‌شود.
در اين انيميشن بنديکت کامبربچ، تام مک گارت، کريس ميلر و جان مالکوويچ نقش آفريني کرده‌اند، اما بخشي از سينماهاي چيني اين فيلم را با صداي اصلي و بخشي آن را با صداي دوبله اکران خواهند کرد.«ماداگاسکار 3» در سال 2012 در چين اکران شد و 33 ميليون دلار فروش کرد و اين فيلم را به سومين فيلم پرفروش انيميشن در چين بدل کرد. اين فيلم همچنان در فهرست 10 فيلم انيميشن پرفروش در چين باقي مانده است.
ريکو، اسکيپر، کووالسکي و پرايوت شخصيت‌هاي اصلي داستان به عنوان چهار برادر هستند و در اين فيلم جديد، مقدمه‌اي از ماجراهاي چهار فيلم نمايش داده شده قبل، در مرکز قصه قرار گرفته است: اينکه ‌چطور آن‌ها توانستند تبديل به مامورهاي مخفي شوند و بعدها با شخصيت منفي اصلي داستان يعني دکتر اکتاويوس براين
(با صدا پيشگي مالکوويچ) مبارزه کنند. آن‌ها تبديل به استادهاي تغيير قيافه و جاسوسي مي‌شوند و جلوي نقشه‌هاي شيطاني دکتر اکتاويوس در ايرلند را مي‌گيرند.

«محمدعلي طالبي و غلامرضا رمضاني » نخستين کارگردانان راه يافته به بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر
محمدعلي طالبي و غلامرضا رمضاني فيلمسازان برگزيده
بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان اصفهان در بخش سوداي سيمرغ سي و سومين جشنواره فيلم فجر حضور خواهند داشت.به گزارش روابط عمومي سي و سومين جشنواره فيلم فجر، با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده و همچنين اعلام مقررات سي و سومين جشنواره فيلم فجر به منظور اعتلا و استمرار
سياست هاي تشويقي در توليد آثار سينمايي کودک و نوجوان، دو اثر دريافت کننده جوايز بهترين فيلم و بهترين کارگرداني مسابقه سينماي ايران بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوان به صورت مستقيم امکان شرکت در اين بخش از جشنواره فيلم فجر را خواهند داشت.محمدعلي طالبي کارگردان فيلم قول با کسب پروانه زرين بهترين فيلم بلند و غلامرضا رمضاني کارگردان فيلم فرار از قلعه رودخان با دريافت پروانه زرين بهترين کارگرداني در بخش مسابقه سي و سومين جشنواره بين المللي فيلم فجر حضور خواهند داشت. براساس اين گزارش، داستان فيلم "فرار از قلعه رودخان" به کارگرداني غلامرضا رمضاني به دانش‌آموزاني از شهرستان ميبد برمي‌گردد که همراه معلم خود به اردوي شمال رفته‌اند و معلم که به آنها قول دريا داده است به دلايلي به قول خود عمل نمي‌کند. تعدادي از دانش‌آموزان تصميم مي‌گيرند از قلعه رودخان براي رفتن به دريا فرار کنند که در ميانه راه به افراد خلافکار برخورد مي‌کنند و داستان ادامه پيدا مي‌کند.همچنين، داستان فيلم قول به کارگرداني محمدعلي طالبي درباره رفاقت دو دوست است و به خاطر ماجرايي که براي يکي از آنان اتفاق مي افتد، زندگي ديگري به هم مي ريزد. وضعيت روحي او متلاطم مي شود چون احساس گناه دارد و در نهايت سعي مي کند با آن اتفاق کنار بيايد و شرايط را بپذيرد. «قول» فيلم ساده ايست اما موضوع فيلم ساده نيست، فرمت کار کاملا به دور از تکلف است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون