جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3141- تاریخ : 1393/06/06 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

  مديرکل مشاوره و امور تربيتي آموزش و پرورش خبر داد
 يک ساعت مشاوره در ازاي هر 12 دانش آموز طي سال تحصيلي آينده 

 مديرکل مشاوره و امور تربيتي آموزش و پرورش گفت:براي هر 12 دانش آموز يک ساعت مشاوره در نظر گرفته شده و به تصويب رسيده که در سال تحصيلي جديد اجرايي خواهد شد.ابوالقاسم عيسي مراد در گفت و گو با پانا، افزود:طبق قانون بايد هر 15 نفر دانش آموز يک ساعت مشاوره داشته باشند، اما بر حسب استاندارهاي بين المللي براي هر 6 نفر دانش آموزي يک ساعت مشاوره، فاصله داريم.

وي در خصوص آموزش ضمن خدمت نيروهاي جديد براي سال تحصيلي جديد، نيز گفت:طبق معمول براي مشاوران در طي سال آموزش هاي مرتبط طراحي مي شود که زمان برگزاري دوره هاي آموزشي به اطلاع مشاوران مدارس مي رسد.عيسي مراد اضافه کرد:به تناسب نياز در يک موضوع با برنامه ريزي براي مشاوران در طي سال آموزش ها برگزار مي شود آموزش در سال تحصيلي جديد از موضوعاتي است که با برنامه ريزي دنبال خواهد شد.

وي ادامه داد:با توجه به اينکه سند تحول بنيادين و کارگروه هاي اجرايي در سازمان پژوهش هر هفته برگزار مي شوند، برنامه هايي را که قرار است در سال تحصيلي آينده به اجرا در بياوريم متناسب با برخي از آموزش ها دنبال خواهيم کرد.مديرکل مشاوره و امور تربيتي آموزش و پرورش اظهار کرد: هدايت تحصيلي و ارتقاي انتخاب شغلي و برنامه جامعي براي دانش آموزان در نظر گرفته مي شود، به تناسب آن نيز مشاوران آموزش مي بينند تا بتوانند در استان و در سطح کشور سرويس هاي مشاوره اي به دانش آموزان و خانواده ها ارائه دهند.

‌ دوره هاي آموزشي 4 تا 16 ساعته ويژه سال تحصيلي جديد

عيسي مراد درباره سرفصل ها و تعداد ساعات اين آموزش ها تصريح کرد: به طور معمول آموزش ها به صورت يک روزه و 4 تا 16 ساعت با سرفصل هايي مربوط به حوزه هاي آسيب شناسي، بهداشت روان، مهارت هاي زندگي، مهارت هاي انتخاب شغل و حوزه هاي مربوط به رفتارهاي پيشگيرانه آسيب هاي اجتماعي داده مي شود.

وي تصريح کرد:آموزش ها يا به خوددانش آموزان داده مي شود و يا ستاد به افرادي که با دانش آموزان در ارتباط هستند، آموزش‌هايي را مي دهد.وي در خصوص ارائه برنامه اي براي آموزش مشاوران خارج از نيروهاي آموزش و پرورش، عنوان کرد: بهترين پتانسيل موجود در نيروها و مشاوران آموزش و پرورش وجود دارد حتي آن ها مي توانند به بيرون از اين وزارتخانه سرويس هايي را ارائه دهند. اما گاهي به جهت ضرورت و نياز از افرادي که تخصص دارند، بهره گرفته مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون