جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3098- تاریخ : 1393/04/14 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 سينما، سينما 

سيروس مقدم:

اگر اجماع شود، سريال صدام را از نيمه دوم امسال کليد مي‌زنم

کارگردان «کشتزار مرگ» از انجام تست گريم برخي از بازيگران اين سريال تاريخي خبر داد و گفت: احتمالا چند بازيگر عرب زبان در اين پروژه حضور داشته باشند.

سيروس مقدم کارگردان سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با تسنيم، درباره آخرين جزييات ساخت سريال تاريخي «کشتزار مرگ» گفت:در مرحله‌اي براي انتخاب بازيگران اين سريال تست گريم هم انجام شد و با چندين بازيگر عرب زبان نيز مذاکراتي انجام شد اما همچنان پروژه وارد فاز توليد نشده است.

وي براي اولين بار درباره داستان اين سريال گفت: «کشتزار مرگ» شامل نمايش جنگ ايران و عراق، عراق و کويت، فرار دامادهاي صدام به اردن و تيرباران آنها و همه ديگر وقايع مهم زندگي صدام است که در حاشيه آن داستانهاي ديگري از تاريخ معاصر عراق نيز روايت خواهند شد.

مقدم اضافه کرد: اگر ميان صاحب‌نظران مرتبط توافقي به وجود آيد و اجماعي بر ساخت اين سريال به وجود آيد نيمه دوم سال و از شهريور ماه پيش‌توليد اين سريال آغاز خواهد شد. اين پروژه يک پروژه ملي است و نياز دارد که همه دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي مربوط به اين نتيجه برسند که اين کار بايد انجام شود.

مقدم پيش از اين اعلام کرده بود که عليرضا نادري نگارش سيناپس اوليه اين سريال انجام داده و در حال حاضر «کشتزار مرگ» در حال بازنويسي و برطرف شدن ايرادات تاريخي آن است تا به مرحله پيش‌توليد برسد.

«کشتزار مرگ» سريال تاريخي الف ويژه به سفارش موسسه فرهنگي اوج است که قرار است در آن سرگذشت زندگي صدام حسين از تولد تا اعدامش به کارگرداني سيروس مقدم روايت مي‌شود.


معاون هنري ارشاد عنوان کرد؛

بودجه معاونت هنري کافي نيست

معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از رايزني‌ با معاون بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي براي ابلاغ بودجه مستقل ارکستر ملي و ارکستر سمفونيک خبر داد.

به گزارش موج، علي مرادخاني با ارائه توضيحاتي درباره ديدارهاي انجام شده، گفت: بر اساس دستور رئيس جمهور براي تعيين بودجه‌ مستقل ارکستر ملي پي‌گيري‌هايي صورت گرفت که در پي آن جلسه‌اي با معاون بودجه سازمان مديريت داشتيم و کارشناسي‌هاي مورد نظر توسط اين سازمان انجام شده است. بر همين اساس صحبت‌هايي داشتيم تا دستورهاي مورد نياز هرچه زودتر ابلاغ شوند چون اعلام ما به رهبران ارکسترها نيز به همين عامل بستگي دارد.

مرادخاني ضمن اشاره به کاستي‌هاي مالي موجود در حوزه‌هاي زيرمجموعه معاونت امور هنري عنوان کرد: تلاش مي‌کنيم تعهدها فعلا بر اساس تسهيلات دريافتي باشد و از هيچ کوششي براي جذب امکانات و بودجه بيش‌تر براي معاونت امور هنري فروگذار نمي‌کنيم تا به حد متعادل برسيم، اما؛ تا وقتي به نتيجه مورد نظر نرسيديم امکان ايجاد تعهد جديد وجود ندارد.معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد: در حوزه تئاتر بدهکاريم و در حوزه موسيقي هم مشکلاتي داريم. بودجه کافي نيست و بايد امور را به گونه‌اي تنظيم کنيم که هم امکان پرداخت تعهدات گذشته وجود داشته باشد، هم پاسخ‌گوي تعهداتي باشيم که همين حالا ايجاد مي‌شود.مرادخاني به گلايه هنرمندان تئاتر از عدم عقد قرارداد اشاره کرد و گفت: بسياري از دوستان عنوان مي‌کنند که اگر در تئاتر پول نيست امکان قرارداد بستن فراهم است، اما؛ امضاي هر قرارداد به ايجاد تعهد معنا خواهد شد و تفاوتي با گذشته نمي‌کند. در حالي که که وقتي بدهي سنگين وجود دارد و هنوز امکان تهيه تسهيلات مضاعف فراهم نشده بهتر است تعهد جديد ايجاد نکنيم، چون وقتي تعهد مي‌دهيم موظف به پي‌گيري هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون