جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3079- تاریخ : 1393/03/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 اما خبر 

 ساخت پتوي ضدگلوله براي دانش‌آموزان

يک شرکت در اوکلاهاما پتوهاي محافظتي ارائه داده که شانس بهتري به کودکان براي زنده‌ماندن در برابر توفان يا گلوله‌هايي از يک تفنگ دستي 9 ميلي‌متري مي‌دهد.به گزارش (ايسنا)، «پتوي بادي‌گارد» توسط شرکت ProTecht توليد شده و در واقع يک پد ضدگلوله است که براي محافظت از دانش‌آموزان در طول بلاياي طبيعي در مدرسه طراحي شده است.اين پد مستطيلي ضخيم بوده و مجهز به نوارهايي کوله‌پشتي‌مانند بوده که به کاربران امکان پوشيدن آن را مي‌دهد.

سال گذشته يک توفان در شهر «مور»اوکلاهاما 24 کشته بر جاي گذاشت که هفت تن از آن‌ها کودکان يک مدرسه ابتدايي بودند که مدرسه‌شان فاقد پناهگاه حوادث طبيعي بود.سازندگان به دنبال متوقف‌کردن چنين حوادثي در هنگامي هستند که بقاياي اين گونه توفانها بر سر کودکان مي‌ريزد.

در ساخت اين پتو پلاستيک با تراکم بالايي به کار رفته که براي ساخت سپر لاستيک به کار مي‌رود.

اين ماده همچنين از کاربر در مقابل ميخ‌ها، پاره‌هاي فلزي و ديگر اشياي تيز محافظت مي‌کند.

ساخت کوچک‌ترين وسيله نقليه الکتريکي جهان

به گزارش (ايسنا)، طي سال‌هاي گذشته، طرح‌هاي اسکوتر الکتريکي متعددي عرضه شده‌اند که برجسته‌ترين آن‌ها تا مي‌شوند تا براي حرکت شهري ابزاري ايده‌آل باشند.هم‌اکنون يک شرکت هلندي به نام Trikelet BV به دنبال افزودن يک سه‌چرخه به اين فهرست است که فشرده‌ترين وسيله نقليه الکتريکي و تاشدني جهان به شمار مي‌آيد.

به گفته طراحان، نمونه‌هاي اوليه کنوني Trikelet از يک موتور 500 تا 700 واتي براي رسيدن به سرعت 15 کيلومتر و سرعت بيشينه 20 کيلومتر در ساعت استفاده مي‌کنند.وزن اسکوتر جديد 12 کيلوگرم گزارش شده و زماني که باز مي‌شود، فضاي 800*290 ميلي‌متري را اشغال مي‌کند. اما نکته جالب، مکانيسم تاشونده هوشمند آن است زيرا با رسيدن به مقصد، کاربران اين سه‌چرخه الکتريکي را به سادگي تا مي‌کنند و مي‌توانند مانند يک چمدان روي زمين بگذارند.مي‌توان اين اسکوتر را بدون نياز به تميزکردن چرخ‌هاي آن در چمدان جاسازي کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون