جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3076- تاریخ : 1393/03/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 خبر 

معاون مديرکل ميراث فرهنگي گيلان:تالش 49 اثر ملي ثبت شده دارد

معاون ميراث فرهنگي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان به وجود 60 اثر تاريخي در تالش اشاره کرد و گفت: تالش 49 اثر ملي ثبت شده دارد. به گزارش خبرگزاري فارس از تالش، مجيد اخوان بعد از ظهر امروز در مراسم جشنواره دشت شقايق‌ها اظهار کرد: هفت منطقه نمونه گردشگري در تالش واقع شده است. وي مناطق نمونه گردشگري تالش را بسيار زيبا توصيف کرد و افزود: يک‌دهم مناطق نمونه گردشگري گيلان در تالش است. اخوان با اشاره به وجود 60 اثر تاريخي در تالش، بيان کرد: تالش 49 اثر ملي ثبت شده دارد. معاون ميراث فرهنگي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان شهرستان تالش را داراي بيشترين تعداد اقوام دانست و تصريح کرد: بيش از يک ‌هزار هنرمند در حوزه صنايع دستي در تالش فعاليت مي‌کنند. وي با بيان اينکه صنايع دستي توليد شده در تالش در تمام مناطق استان و کشور ارائه مي‌شود، خاطرنشان کرد: هنرمندان با توليد صنايع دستي فرهنگ اقوام منطقه را اشاعه مي‌دهند. اخوان ميراث فرهنگي را حوزه فرابخشي خواند و يادآور شد: تمام موضوع‌هايي که از گذشتگان بايد به نسل کنوني انتقال پيدا کرده و به آيندگان منتقل شود در ميراث فرهنگي موجود است. معاون ميراث فرهنگي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان با اشاره به منطقه بکر «کرمون» تالش، اظهار کرد: ميراث فرهنگي متعلق به تمام جامعه است و همه بايد در حفظ و نگه‌داري آن تلاش کنند. وي با بيان اينکه امکان ايجاد پيست اسکي در منطقه گردشگري تالش وجود دارد، تصريح کرد: پيست اسکي روي چمن در بهار و تابستان را مي‌توان در منطقه مذکور ايجاد کرد.

نمايش گنجينه‌اي از کمال‌الدين بهزاد

اميرحسين خاکپور، مدير نگارخانه کمال‌الدين بهزاد در گفتگو با خبرنگار تجسمي باشگاه خبرنگاران گفت: از 17 خرداد نمايشگاهي از آثار گنجينه نگارخانه کمال‌الدين بهزاد در دو سالن آن به نمايش گذاشته مي‌شود.

وي تصريح کرد: در اين نمايشگاه بيش از 80 اثر از آثار هنرهاي تجسمي در رشته‌هاي مختلف از جمله نقاشي، عکس، حجم و... به نمايش گذاشته مي‌شود و آثار براي فروش خواهند بود.

وي خاطرنشان کرد: نمايشگاه گنجينه نگارخانه کمال‌الدين بهزاد تا 22 خرداد ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون