جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3062- تاریخ : 1393/02/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 مناسبت سال‌روز آزادسازي خرمشهر
 همايش 'لحظه‌لحظه آسمان'در کرمانشاه برگزار شد 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه همايش 'لحظه‌لحظه آسمان' را با موضوع آزادسازي خرمشهر، براي کودکان کرمانشاهي برگزار کرد.اين همايش از سلسله برنامه‌هاي کنگره سرداران، اميران، فرماندهان و 9800 شهيد استان کرمانشاه بود که با همکاري معاونت فرهنگي سپاه حضرت نبي‌اکرم (ص) اين استان برگزار شد.

"رضاموزوني" مديرکل کانون استان کرمانشاه در اين مراسم گفت: در همه دنيا اگر کشوري درگير جنگي باشد تلاش مي‌کند تا از راه‌هاي مختلف و به‌ويژه با زبان هنر واقعيت‌ها و ابعاد مختلف آن جنگ را به مردمش بشناساند، در کشور ما حداقل در حوزه کودکان و نوجوانان کمتر به اين مقوله پرداخته شده است.

وي هدف از برگزاري اين همايش را روايت‌گري کودکان و نوجوانان از دفاع مقدس در قالب آثار هنري و ادبي اعلام کرد.

موزوني با بيان اين‌که کودکان کرمانشاهي در دو بخش نقاشي و ادبي هر کدام 200 اثر را به دبيرخانه اين همايش ارسال کرده‌اند، افزود: نهادينه کردن ارزش‌هاي دفاع مقدس در افکار کودکان و نوجوانان کار ارزشمندي خواهد بود.

وي با بيان اين که بيش از يک هزار کودک و نوجوان در استان کرمانشاه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس جان خود را از دست داده‌اند گفت: مرزدار بودن استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس بر کسي پوشيده نبوده و گوشه‌گوشه خاک اين سرزمين مقدس نمادي از خون يک شهيد است.

موزوني يادآور شد: با توجه به تاکيدات امسال مقام معظم رهبري بر مساله فرهنگ در کشور بايد اين امر مهم در قالب کارهاي فرهنگي و به زبان ادبيات در جامعه گسترش پيدا کند.

اجراي نمايش و اجراي سرود، خوانش دل‌نوشته‌ها و اشعار با موضوع حماسه آزادسازي خرمشهر توسط اعضاي کانون، نمايشگاه آثار نقاشي‌هاي برتر کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده اين همايش از جمله برنامه‌هاي اجرا شده در اين همايش بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون